Godoy Cruz dalej w Copa Argentina

Niedzielnego popołudnia przeprowadzono pierwsze spotkanie 1/16 finału Pucharu Argentyny, choć w tym turnieju jeszcze nie zakończył się etap 1/32 finału. Na stadionie Presidente Perón w Córdobie zmierzyły się ze sobą Godoy Cruz i Huracán. Padł remis 1:1, a następnie klub z Mendozy awansował po niezwykle chudej serii rzutów karnych.

Estadio Presidente Perón (Córdoba – obiekt Instituto)

Huracán vs Godoy Cruz 1:1 (1:1), rzuty karne – 1:2

Gole – 0:1 Joaquín Varela (27′), 1:1 Saúl Salcedo (45′)

Do przerwy dwaj uczestnicy tegorocznej fazy grupowej Libertadores remisowali ze sobą 1:1 po golach obrońców. Godoy Cruz otworzył wynik a 27 minucie za sprawą trafienia, jakie zdobył Joaquín Varela pakując piłkę po bramki niskim strzałem zza pola bramkowego po rzucie rożnym. Tuż przed przerwą wyrównał paragwajski stoper Saúl Salcedo, który spożytkował dośrodkowanie prawą flanką, aby z centrum szesnastki zaskoczyć bramkarza niskim uderzeniem przy słupku.

Mecz nie znalazł rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie, więc do wyłonienia pierwszego partycypanta 1/8 finału CA 2019 potrzebny był konkurs jedenastek. Na dziewięć wykonanych karniaków tylko trzy zostały wykorzystane przez egzekutorów! Godoy Cruz u progu piątej, ostatniej regulaminowej serii przychylił szalę awansu na swoją korzyść, wygrywając ostateczną próbę nerwów wynikiem 2:1.

Dla Godoy Cruz trafili Santiago García i Tomás Cardona, zaś spudłowali Juan Francisco Brunetta oraz Joaquín Varela. Ze strony Huracánu nie pomylił się wyłącznie Rodrigo Gómez, zaś chybili aż czterej piłkarze – Lucas Gamba, Andrés Chávez, Saúl Salcedo tudzież Lorenzo Faravelli. Bohaterem boju okazał się bramkarz zwycięzców Andrés Mehring, który obronił trzy z tych karnych.

Kolejnym pucharowym przeciwnikiem „El Bodeguero” będzie River Plate lub drugoligowa Gimnasia de Mendoza. Trudno oprzeć się wrażeniu, iż w bitwie o ćwierćfinał podopieczni Lucasa Bernardiego będą musieli stawić czoła aktualnemu mistrzowi południowoamerykańskiego kontynentu. Mendoska ekipa rywala pozna już w ten wtorek.

Za tydzień natomiast Godoy Cruz stoczy pierwszą batalię 1/8 finału Copa Libertadores, podejmując na zachodzie Argentyny zdecydowanie wyżej notowanych brazylijskich Palmeiras. „El Expreso de Tomba” czeka niezwykle trudne, ale i emocjonujące spotkanie.