Śmierć nastolatka na boisku

Do tragedii doszło w miejscowości Reconquista na północy prowincji Santa Fe, gdzie podczas meczu miejscowej ligi amatorskiej (Liga Regional Norteña) 17-letni bramkarz Ramón Ismael Coronel po obronieniu rzutu karnego nagle stracił przytomność i upadł na murawę, natomiast zaraz po przewiezieniu przez karetkę pogotowia do szpitala zmarł.

Niepełnoletni jeszcze goalkeeper podczas konkursu rzutów karnych, który miał wyłonić zwycięzcę meczu zatrzymał strzał z jedenastki rękami, przy pomocy klatki piersiowej. Po chwili wstał, przeszedł kilka kroków, a następnie padł jak rażony piorunem.

Piłka uderzyła w jego tors tak mocno, że spowodowało to zatrzymanie krążenia. Prawdopodobnie uszkodzona została aorta w okolicy serca, co spowodowało zgon. Druga możliwa wersja śmierci Coronela jest taka, że piłkarz był tak podekscytowany obronionym wapnem, że serce piłkarza nie wytrzymało emocji i doszło do zawału.

Karetka nie była obecna na tym rozgrywanym o wieczornej porze meczu, a ratownicy przyjechali na miejsce dopiero po kilku minutach. Mimo udzielenia natychmiastowej pomocy przez innych zawodników nastolatka nie udało się uratować. Profesjonalna pomoc medyczna pojawiła się zbyt późno.

Tutaj można zobaczyć filmik z katastrofalnego zdarzenia:

Comments are closed.