Salvio nowym piłkarzem Boca!

Salvio

Transfer Eduardo Salvio do Boca Juniors został sfinalizowany! Prezes „Bosteros” – Daniel Angelici osiągnął porozumienie z zarządem portugalskiej Benfiki, na mocy którego epizodyczny reprezentant Argentyny przejdzie na La Bombonera w formie transferu definitywnego. Najpopularniejszy argentyński klub kupił połowę karty „Toto” za 7 milionów euro.

Salvio nie poleciał ze swoim dotychczasowym klubem na przedsezonowe zgrupowanie do USA, co zwiastuje jego transfer. Pierwotnie Benfica odrzuciła od finalistów ubiegłorocznej Libertadores ofertę rocznego wypożyczenia z opcją pierwokupu. Jednakże Angelici ponowił zainteresowanie 29-letnim skrzydłowym i złożył ostateczną ofertę wykupienia piłkarza opiewającą na osiem milionów euro. Portugalczycy zaakceptowali ją.

Piłkarz w poniedziałek zawitał do Buenos Aires, zaliczył testy medyczne w klinice Boca, po czym został zaprezentowany jako nowy futbolista „Bosteros”. Jak możemy spostrzec niżej, spotkał się już z prezesem Angelicim. Otrzymał od niego klubową koszulkę. Prawdopodobnie będzie oznaczona ona cyfrą 7, jeżeli dotychczas dzierżący ten numer Cristian Pavón zostanie wytransferowany do innego zespołu.

Po dekadzie występów w Europie (najpierw dla Atlético Madryt, później dla Benfiki) skrzydłowy o przydomku „El Toto” wraca do ojczyzny. Podpisze z Boca trzyletni kontrakt.

W poprzednim sezonie Eduardo Salvio rozegrał dla lizbońskich „Orłów” 28 spotkań we wszystkich oficjalnych rozgrywkach, zdobywając sześć goli. W lidze wystąpił tylko czternastokrotnie, aczkolwiek pamiętamy, iż jest to piłkarz wyjątkowo podatny na kontuzje i lwią część ubiegłej kampanii spędził na rekonwalescencjach.

Dla dorosłej drużyny narodowej Argentyny wychowanek Lanús zadebiutował dekadę temu, ale przez ten czas zanotował jedynie trzynaście spotkań w barwach „Albicelestes”. Jedynym ważnym turniejem, w którym brał udział był ubiegłoroczny Mundial. Dlatego w leadzie został nazwany „epizodycznym reprezentantem Argentyny”.

Jest to trzecie wzmocnienie Boca podczas trwającego okienka transferowego. Wcześniej drużynę Gustavo Alfaro zasilili ofensywny pomocnik Alexis MacAllister (roczne wypożyczenie z angielskiego Brighton) oraz napastnik Jan Hurtado (19-letni Wenezuelczyk, którego również nabyto połowę karty, ale za 3,8 miliona dolarów).

EduardoSalvio1

Na tę chwilę raczej będzie to koniec poszukiwań nowych piłkarzy do zespołu. Teraz nasuwa się pytanie kogo „Xeneizes” sprzedadzą spośród swych istotniejszych piłkarzy? Eduardo Salvio ma być następcą Cristiana Pavóna, którego usilnie chce pozyskać jego były trener – Guillermo Barros Schelotto do prowadzonego przez siebie jankeskiego Los Angeles Galaxy. Klub z MLS jednak póki co nie złożył oferty zadowalającej zarząd z La Bombonera (proponują 12 mln dolarów za połowę karty piłkarza, który ma klauzulę odejścia równą 50 mln „zielonych”).

Ponadto Olympique Marsylia zagięła parol na snajpera Darío Benedetto, co potwierdził trener francuskiego teamu André Villas-Boas. „Les Phocéens” pierwotnie oferowali 13 milionów dolarów za „Pipę” wycenianego przez argentyński klub na 21 mln w jankeskiej walucie. Oferta została odrzucona, więc OM wyśrubowała swoją propozycję do 15 milionów euro.

Warto przy okazji wspomnieć, iż Cagliari wznowiło swoje zainteresowanie Nahitanem Nándezem. Sardyńczycy już pół roku temu byli bliscy zakontraktowania pomocnika reprezentacji Urugwaju, ale wówczas wyłożył na stół zbyt małe pieniądze, przez co Angelici odrzucał ich oferty.

Może tym razem przedstawiciel włoskiej Serie A przekona do siebie szefostwo Boca…. Aby to uczynić, będzie musiał złożyć ofertę wyższą, aniżeli 20 mln dolarów („Azul y Oro” posiadają 70% karty zawodnika, które w umowie wyceniane jest na 23 mln dolarów).

Dodajmy jeszcze zainteresowanie renomowanych włoskich ekip młodziutkim pomocnikiem Agustínem Almendrą. Niewątpliwie w najbliższym czasie Boca Juniors będzie mogła nieźle obłowić się, jeśli umiejętnie sprzeda swoich kluczowych piłkarzy.

Comments are closed.