Skromna wygrana z Paragwajem

Embed from Getty ImagesReprezentacja Argentyny pokonała na Estadio Monumental w Buenos Aires 1:0 Paragwaj w meczu 3. kolejki eliminacji Mistrzostw Świata 2026 strefy CONMEBOL. Zwycięską bramkę dla Albicelestes już w 3. minucie strzelił Nicolas Otamendi.

Rozmiary wygranej są minimalne, ale ekipa Lionela Scaloniego dominowała od początku do końca i w pełni kontrolowała przebieg spotkania. Wynik powinien być wyższy, ale brakowało trochę szczęścia i precyzji, m.in. w 41. minucie De Paul trafił w słupek, a w 85. minucie Messi w poprzeczkę bezpośrednio z rzutu rożnego.

Argentyna z kompletem 9 punktów prowadzi w tabeli.

W pozostałych meczach Kolumbia zremisowała 2:2 z Urugwajem, Boliwia przegrała 1:2 z Ekwadorem, Chile pokonały 2:0 Peru, a Brazylia sensacyjnie tylko zremisowała u siebie 1:1 z Wenezuelą.

W środę o 4:00 rano polskiego czasu Argentyna zmierzy się na wyjeździe z Peru. Ze strefy CONMEBOL do MŚ awansuje bezpośrednio aż 6 z 10 drużyn, a 7. zagra w barażu. Aktualny stan tabeli tutaj.

Argentyna vs Paragwaj – 1:0 (1:0)
1:0 Nicolas Otamendi (3′)