sobota, 19 Sierpień 2017 - 20:33

Kadry uczestników Copa América Centenario

Kadry uczestników Copa América Centenario:

Argentyna (kadra ostateczna):

Bramkarze: Sergio Romero (Manchester United, Anglia), Nahuel Guzmán (Tigres UANL, Meksyk), Mariano Andújar (Estudiantes La Plata)

Obrońcy: Facundo Roncaglia (Fiorentina, Włochy), Gabriel Mercado (River Plate), Jonathan Maidana (River Plate), Nicolás Otamendi (Manchester City, Anglia), Ramiro Funes Mori (Everton, Anglia), Víctor Cuesta (Independiente), Marcos Rojo (Manchester United, Anglia)

Pomocnicy: Matías Kranevitter (Atlético Madryt, Hiszpania), Augusto Fernández (Atlético Madryt, Hiszpania), Javier Mascherano (Barcelona, Hiszpania), Lucas Biglia (Lazio, Włochy), Javier Pastore (PSG, Francja), Éver Banega (Sevilla, Hiszpania), Ángel Di María (PSG, Francja), Érik Lamela (Tottenham, Anglia), Nicolás Gaitán (Benfica, Portugalia)

Napastnicy: Lionel Messi (Barcelona, Hiszpania), Ezequiel Lavezzi (Hebei China Fortune, Chiny), Sergio Agüero (Manchester City, Anglia), Gonzalo Higuaín (Napoli, Włochy)

Selekcjoner: Gerardo Martino

Boliwia (kadra ostateczna):

Bramkarze: Carlos Lampe (Sport Boys Warnes), Rómel Quiñónez (Bolívar), Guillermo Viscarra (Oriente Petrolero)

Obrońcy: Marvin Bejarano (Oriente Petrolero), Nelson Cabrera (Bolívar), Diego Bejarano (The Strongest), Ervin Saavedra (Bolívar), Edward Zenteno (Jorge Wilstermann), Ronald Eguino (Bolívar), Luis Gutiérrez (Ironi Kiryat Shmona, Izrael)

Pomocnicy: Pedro Azogue (Oriente Petrolero), Wálter Veizaga (The Strongest), Jhasmani Campos (Kazma FC, Kuwejt), Martin Smedberg-Dalence (IFK Göteborg, Szwecja), Fernando Saucedo (Jorge Wilstermann), Carmelo Algarañaz (Oriente Petrolero)*, Alejandro Meleán (Oriente Petrolero), Raúl Castro (The Strongest), Cristhian Machado (Jorge Wilstermann)

Napastnicy: Rodrigo Ramallo (The Strongest), Juan Carlos Arce (Bolívar), Bruno Miranda (Universidad de Chile, Chile), Yasmani Duk (New York Cosmos, USA)

* – zastąpił kontuzjowanego Samuela Galindo

Selekcjoner: Julio César Baldivieso

Brazylia (kadra ostateczna):

Bramkarze: Alisson (Internacional), Diego Alves (Valencia, Hiszpania), Marcelo Grohe (Grêmio)****

Obrońcy: Daniel Alves (Barcelona, Hiszpania), Fabinho (AS Monaco, Francja), Filipe Luis (Atlético Madryt, Hiszpania), Douglas Santos (Atlético Mineiro), Miranda (Inter, Włochy), Gil (Shandong Luneng, Chiny), Marquinhos (PSG, Francja)

Pomocnicy: Rodrigo Caio (São Paulo FC), Walace (Grêmio)*****, Casemiro (Real Madryt, Hiszpania), Lucas Moura (PSG, Francja), Elías (Corinthians), Renato Augusto (Beijing Guoan, Chiny), Philippe Coutinho (Liverpool, Anglia), Lucas Lima (Santos), Willian (Chelsea, Anglia), Ganso (São Paulo FC)**

Napastnicy: Hulk (Zenit Sankt Petersburg, Rosja), Gabriel (Santos),  Jonas (Benfica, Portugalia)*

* – zastąpił kontuzjowanego Ricardo Oliveirę

** – zastąpił kontuzjowanego Kakę

*** – zastąpił kontuzjowanego Rafinhę

**** – zastąpił kontuzjowanego Edersona

***** – zastąpił Luiza Gustavo, który opuścił turniej z powodów osobistych

Selekcjoner: Dunga

Chile (kadra ostateczna):

Bramkarze: Claudio Bravo (FC Barcelona, Hiszpania), Johnny Herrera (Universidad de Chile), Cristopher Toselli (Universidad Católica)

Obrońcy: Mauricio Isla (Olympique de Marsylia, Francja), José Pedro Fuenzalida (Universidad Católica), Gonzalo Jara (Universidad de Chile), Gary Medel (Inter, Włochy), Enzo Roco (Espanyol, Hiszpania), Eugenio Mena (São Paulo FC, Brazylia), Jean Beausejour (Colo-Colo)

Pomocnicy: Marcelo Díaz (Celta Vigo, Hiszpania), Francisco Silva (Jaguares de Chiapas, Meksyk), Erick Pulgar (Bologna, Włochy), Arturo Vidal (Bayern Monachium, Niemcy), Mark González (Sport Recife, Brazylia)*, Charles Aránguiz (Bayer Leverkusen, Niemcy), Pablo Hernández (Celta Vigo, Hiszpania)

Napastnicy: Alexis Sánchez (Arsenal, Anglia), Mauricio Pinilla (Atalanta, Włochy), Nicolás Castillo (Universidad Católica), Eduardo Vargas (Hoffenheim, Niemcy), Fabián Orellana (Celta Vigo, Hiszpania), Edson Puch (LDU Quito, Ekwador)

* – zastąpił kontuzjowanego Matíasa Fernándeza

Selekcjoner: Juan Antonio Pizzi (Argentyna/Hiszpania)

Kolumbia (kadra ostateczna):

Bramkarze: David Ospina (Arsenal, Anglia), Róbinson Zapata (Independiente Santa Fe), Cristian Bonilla (Atlético Nacional)

Obrońcy: Santiago Arias (PSV Eindhoven, Holandia), Stefan Medina (Pachuca, Meksyk), Jeison Murillo (Inter, Włochy), Cristian Zapata (AC Milan, Włochy), Felipe Aguilar (Atlético Nacional), Yerry Mina (Palmeiras, Brazylia)*, Farid Díaz (Atlético Nacional), Frank Fabra (Boca Juniors, Argentyna)

Pomocnicy: James Rodríguez (Real Madryt, Hiszpania), Juan Guillermo Cuadrado (Juventus, Włochy), Carlos Sánchez (Aston Villa, Anglia), Daniel Torres (Independiente Medellín), Edwin Cardona (Monterrey, Meksyk), Guillermo Celis (Junior), Sebastián Pérez (Atlético Nacional), Andrés Felipe Roa (Deportivo Cali)

Napastnicy: Carlos Bacca (AC Milan, Włochy), Roger Martínez (Racing Club, Argentyna), Marlos Moreno (Atlético Nacional), Dayro Moreno (Xoloitzcuintles de Tijuana, Meksyk)

* – zastąpił kontuzjowanego Óscara Murillo

Selekcjoner: José Néstor Pekerman (Argentyna/Kolumbia/Ukraina)

Kostaryka (kadra ostateczna):

Bramkarze: Patrick Pemberton (Alajuelense), Leonel Moreira (Herediano)*, Danny Carvajal (Deportivo Saprissa)**

Obrońcy: Johnny Acosta (Alajuelense), Francisco Calvo (Deportivo Saprissa), Óscar Duarte (Espanyol, Hiszpania), Cristian Gamboa (West Bromwich Albion, Anglia), Ronald Matarrita (New York City FC, USA), Bryan Oviedo (Everton, Anglia), José Salvatierra (Alajuelense), Michael Umaña (Persepolis, Iran), Kendall Waston (Vancouver Whitecaps, Kanada)

Pomocnicy: Randall Azofeifa (Herediano), Christian Bolaños (Vancouver Whitecaps, Kanada), Celso Borges (Deportivo La Coruña, Hiszpania), Óscar Granados (Herediano), Yeltsin Tejeda (Évian Thonon Gaillard, Francja), Johan Venegas (Montreal Impact, Kanada),

Napastnicy: Bryan Ruiz (Sporting Lizbona, Portugalia), Joel Campbell (Arsenal, Anglia), Johnny Woodly (Alajuelense)***, Yendrick Ruiz (Herediano), Álvaro Saborio (D.C. United, USA), Marco Ureña (Midtjylland, Dania)

* – zastąpił kontuzjowanego Estebana Alvarado

** – zastąpił kontuzjowanego Keylora Navasa

*** – zastąpił kontuzjowanego Ariela Rodrígueza

Selekcjoner: Óscar Ramírez

Ekwador (kadra ostateczna):

Bramkarze: Alexander Domínguez (LDU Quito), Máximo Banguera (Barcelona SC), Esteban Dreer (Emelec)

Obrońcy: Juan Carlos Paredes (Watford, Anglia), Gabriel Achilier (Emelec), Robert Arboleda (Universidad Católica), Frickson Erazo (Atlético Mineiro, Brazylia), Arturo Mina (Independiente del Valle), Cristian Ramírez (Ferencváros, Węgry), Walter Ayoví (Monterrey, Meksyk)

Pomocnicy: Michael Arroyo (Club América, Meksyk), Fernando Gaibor (Emelec), Carlos Gruezo (FC Dallas, USA), Fidel Martínez (Pumas UNAM, Meksyk), Ángel Mena (Emelec), Jefferson Montero (Swansea, Anglia), Christian Noboa (FK Rostov, Rosja), Antonio Valencia (Manchester United, Anglia), Pedro Larrea (El Nacional)

Napastnicy: Jaime Ayoví (Godoy Cruz, Argentyna), Miller Bolaños (Grêmio, Brazylia), Juan Cazares (Atlético Mineiro, Brazylia), Enner Valencia (West Ham United, Anglia)

Trener: Gustavo Quinteros (Argentyna/Boliwia)

Haiti (kadra ostateczna):

Bramkarze: Johnny Placide (Reims, Francja), Steward Ceus (Minnesota United, USA), Luis Valendi Odelus (Aigle Noir)

Obrońcy: Jean Sony Alcénat (Voluntari, Rumunia), Judelin Aveska (Atlético Uruguay, Argentyna), Alex Junior Christian (Vila Real, Portugalia), Romain Genevois (Nice, Francja), Reginal Goreux (Standard Liège, Belgia), Kim Jaggy (Aarau, Szwajcaria), Mechack Jérôme (Jacksonville Armada, USA), Stéphane Lambese (Paris Saint-Germain Academy, Francja)

Pomocnicy: Jean Alexandre (Fort Lauderdale Strikers, USA), Max Hilaire (Cholet, Francja), Kevin Lafrance (Chrobry Głogów, Poska), James Marcelin (Carolina RailHawks, USA), Pascal Millien (Jacksonville Armada, USA), Soni Mustivar (Sporting Kansas City, USA), Sony Norde (Mohun Bagan, Indie)

Napastnicy: Wilde-Donald Guerrier (Wisła Kraków, Polska), Kervens Belfort (1461 Trabzon, Turcja), Jeff Louis (Caen, Francja), Jean-Eudes Maurice (Sài Gòn FC, Wietnam), Duckens Nazon (Laval, Francja)

Selekcjoner: Patrice Neveu (Francja)

Jamajka (kadra ostateczna):

Bramkarze: Andre Blake (Philadelphia Union, USA), Duwayne Kerr (Sarpsborg 08, Norwegia), Ryan Thompson (St. Louis FC, USA)

Obrońcy: Rosario Harriott (Harbour View), Michael Hector (Chelsea, Anglia), Kemar Lawerence (New York Red Bulls, USA), Adrian Mariappa (Crystal Palace, Anglia), Wes Morgan (Leicester City, Anglia), Damano Solomon (Portmore United), Jermaine Taylor (Portland Timbers, USA)

Pomocnicy: Rodolph Austin (Brøndby, Dania), Michael Binns (Portmore United), Chevonne Marsh (Cavalier FC, USA), Jobi McAnuff (Leyton Orient, Anglia), Garath McCleary (Reading, Anglia), Andrew Vanzie (Humble Lions), Joel Grant (Exeter City, Anglia), Je-Vaughn Watson (New England Revolution, USA), Lee Williamson (Blackburn Rovers, Anglia)

Napastnicy: Giles Barnes (Houston Dynamo, USA), Allan Ottey (Montego Bay United), Clayton Donaldson (Birmingham City, Anglia), Dever Orgill (IFK Mariehamn, Finlandia)

Selekcjoner: Winfried Schäfer (Niemcy)

Meksyk (kadra ostateczna):

Bramkarze: Jesús Corona (Cruz Azul), Guillermo Ochoa (Málaga, Hiszpania), Alfredo Talavera (Deportivo Toluca)

Obrońcy: Paul Aguilar (Club América), Néstor Araujo (Santos Laguna), Yasser Corona (Querétaro), Héctor Moreno (PSV Eindhoven, Holandia), Miguel Layún (FC Porto, Portugalia), Rafael Márquez (Atlas), Jesús Molina (Santos Laguna), Diego Reyes (Real Sociedad, Hiszpania), Jorge Torres Nilo (Tigres UANL)

Pomocnicy: Jesús Dueñas (Tigres UANL), Andrés Guardado (PSV Eindhoven, Holandia), Héctor Herrera (FC Porto, Portugalia), Carlos Peña (Chivas Guadalajara), Jesús Corona (FC Porto, Portugalia), Cándido Ramírez (Monterrey)

Napastnicy: Javier Aquino (Tigres UANL), Javier Hernández (Bayer Leverkusen, Niemcy), Raúl Jiménez (Benfica, Portugalia), Hirving Lozano (Pachuca), Oribe Peralta (Club América)

Selekcjoner: Juan Carlos Osorio (Kolumbia)

Panama (kadra ostateczna):

Bramkarze: José Calderón (Plantense, Honduras), Jaime Penedo (Deportivo Saprissa, Kostaryka), Alex Rodríguez (San Francisco)

Obrońcy: Felipe Baloy (Atlas, Meksyk), Harold Cummings (Alajuelense, Kostaryka), Miguel Camargo (Mineros de Guayana, Wenezuela)*, Luis Henríquez (Tauro), Adolfo Machado (Deportivo Saprissa, Kostaryka), Roderick Miller (San Francisco), Fidel Escobar (San Miguelito)

Pomocnicy: Ricardo Buitrago (Juan Aurich, Peru), Armando Cooper (Árabe Unido), Aníbal Godoy (San José Earthquakes, USA), Gabriel Gómez (Cartaginés, Kostaryka), Alberto Quintero (San José Earthquakes, USA), Valentín Pimentel (La Equidad, Kolumbia), Amílcar Henríquez (América de Cali, Kolumbia)

Napastnicy: Abdiel Arroyo (RNK Split, Chorwacja), Roberto Nurse (Mineros de Zacatecas, Meksyk), Blas Pérez (Vancouver Whitecaps, Kanada), Luis Tejada (Juan Aurich, Peru), Gabriel Torres (Zamora, Wenezuela), Martín Gómez (San Francisco)**

* – zastąpił kontuzjowanego Ericka Davisa

** – zastąpił kontuzjowanego Ismaela Díaza

Selekcjoner: Hernán Darío Gómez (Kolumbia)

Paragwaj (kadra ostateczna):

Bramkarze: Justo Villar (Colo Colo, Chile), Antony Silva (Cerro Porteño), Diego Barreto (Olimpia Asunción)

Obrońcy: Gustavo Gómez (Lanús, Argentyna), Miguel Samudio (América, Meksyk), Paulo Da Silva (Deportivo Toluca, Meksyk), Iván Piris (Udinese, Włochy)***, Fabián Balbuena (Corinthians, Brazylia), Bruno Valdez (Cerro Porteño), Blás Riveros (Olimpia Asunción)

Pomocnicy: Óscar Romero (Racing Club, Argentyna), Celso Ortiz (AZ Alkmaar, Holandia), Rodrigo Rojas (Cerro Porteño), Robert Piris Da Motta (Olimpia Asunción), Miguel Almirón (Lanús, Argentyna), Víctor Ayala (Lanús, Argentyna)**

Napastnicy: Nelson Haedo Valdez (Seattle Sounders FC, USA), Édgar Benítez (Deportivo Toluca, Meksyk), Derlis González (Dynamo Kijów, Ukraina), Darío Lezcano (Ingolstadt, Niemcy), Jorge Benítez (Cruz Azul, Meksyk), Juan Manuel Iturbe (Bournemouth, Anglia), Antonio Sanabria (Sporting Gijón, Hiszpania)*

* – zastąpił kontuzjowanego Roque Santa Cruza

** – zastąpił kontuzjowanego Néstora Ortigozę

*** – zastąpił kontuzjowanego Pablo Aguilara

Selekcjoner: Ramón Díaz (Argentyna)

Peru (kadra ostateczna):

Bramkarze: Pedro Gallese (Juan Aurich), Diego Penny (Sporting Cristal), Carlos Cáceda (Universitario)

Obrońcy: Renzo Revoredo (Sporting Cristal)*, Aldo Corzo (Deportivo Municipal), Christian Ramos (Juan Aurich), Luis Abram (Sporting Cristal), Jair Céspedes (Sporting Cristal), Alberto Rodríguez (Sporting Cristal), Miguel Trauco (Universitario), Renato Tapia (Feyenoord, Holandia)

Pomocnicy: Óscar Vílchez (Alianza Lima), Armando Alfageme (Deportivo Municipal), Alejandro Hohberg (Universidad César Vallejo), Adán Balbín (Universitario), Andy Polo (Universitario), Cristian Benavente (Charleroi, Belgia), Luis da Silva (Jong PSV, Holandia), Yoshimar Yotún (Malmö FF, Szwecja)

Napastnicy: José Paolo Guerrero (Flamengo, Brazylia), Christian Cueva (Deportivo Toluca, Meksyk), Raúl Ruidíaz (Universitario), Édison Flores (Universitario)

* – zastąpił kontuzjowanego Miguela Araujo

Selekcjoner: Ricardo Gareca (Argentyna)

Urugwaj (kadra ostateczna):

Bramkarze: Fernando Muslera (Galatasaray, Turcja), Martín Silva (Vasco da Gama, Brazylia), Martín Campaña (Independiente, Argentyna)

Obrońcy: Maximiliano Pereira (FC Porto, Portugalia), Jorge Fucile (Nacional Montevideo), Diego Godín (Atlético Madryt, Hiszpania), José María Giménez (Atlético Madryt, Hiszpania), Gastón Silva (Torino, Włochy)*, Mauricio Victorino (Nacional, Urugwaj), Álvaro Pereira (Getafe, Hiszpania)

Pomocnicy: Egidio Arévalo Ríos (Atlas, Meksyk), Álvaro González (Atlas, Meksyk), Matías Vecino (Fiorentina, Włochy), Diego Laxalt (Genoa CFC 1893, Włochy)**, Carlos Sánchez (Monterrey, Meksyk), Nicolás Lodeiro (Boca Juniors, Argentyna), Gastón Ramírez (Middlesbrough, Anglia), Mathías Corujo Díaz (Universidad de Chile, Chile)

Napastnicy: Luis Suárez (Barcelona, Hiszpania), Diego Rolán (Bordeaux, Francja), Edinson Cavani (PSG, Francja), Cristhian Stuani (Middlesbrough, Anglia), Abel Hernández (Hull City, Anglia)

* – zastąpił kontuzjowanego Sebastiána Coatesa

** – zastąpił kontuzjowanego Cristiana Rodrígueza

Selekcjoner: Óscar Tabárez

USA (kadra ostateczna):

Bramkarze: Brad Guzan (Aston Villa, Anglia), Tim Howard (Everton, Anglia), Ethan Horvath (Molde, Norwegia)

Obrońcy: Matt Besler (Sporting Kansas City), Steve Birnbaum (D.C. United), John Brooks (Hertha Berlin, Niemcy), Geoff Cameron (Stoke City, Anglia), Edgar Castillo (Monterrey, Meksyk)*, DeAndre Yedlin (Sunderland, Anglia)

Pomocnicy: Kyle Beckerman (Real Salt Lake City), Alejandro Bedoya (Nantes, Francja), Michael Bradley (Toronto FC, Kanada), Fabian Johnson (Borussia Mönchengladbach, Niemcy), Jermaine Jones (Colorado Rapids), Darlington Nagbe (Portland Timbers), Graham Zusi (Sporting Kansas City)

Napastnicy: Clint Dempsey (Seattle Sounders FC), Christian Pulisic (Borussia Dortmund, Niemcy), Chris Wondolowski (San José Earthquakes), Bobby Wood (Hamburg, Niemcy), Gyasi Zardes (Los Angeles Galaxy)

* – zastąpił kontuzjowanego Timothy’ego Chandlera

Selekcjoner: Jürgen Klinsmann (Niemcy)

Wenezuela (kadra ostateczna):

Bramkarze: Dani Hernández (Tenerife, Hiszpania), José Contreras (Deportivo Táchira), Wuilker Faríñez (FC Caracas)

Obrońcy: Wilker Ángel (Deportivo Táchira), Rolf Feltscher (MSV Duisburg, Niemcy), Alexander González (Huesca, Hiszpania), Roberto Rosales (Málaga, Hiszpania), José Manuel Velázquez (Arouca, Portugalia), Mikel Villanueva (Atlético Malagueño, Hiszpania), Oswaldo Vizcarrondo (Nantes, Francja)

Pomocnicy: Juan Pablo Añor (Málaga, Hiszpania), Arquímedes Figuera (La Guaira), Alejandro Guerra (Atlético Nacional, Kolumbia), Yangel Herrera (Atlético Venezuela), Rómulo Otero (Huachipato, Chile), Adalberto Peñaranda (Granada, Hiszpania), Tomás Rincón (Genoa CFC 1893, Włochy), Luis Manuel Seijas (Internacional, Brazylia), Carlos Suárez (Carabobo FC)

Napastnicy: Yonathan Del Valle (Kasımpaşa SK, Turcja), Josef Martínez (Torino, Włochy), José Salomón Rondón (West Bromwich Albion, Anglia), Christian Santos (NEC Nijmegen, Holandia)

Selekcjoner: Rafael Dudamel

Zostaw odpowiedź