Arsenal praktycznie zdegradowany

Embed from Getty ImagesEkipa Arsenalu de Sarandi ma już tylko iluzoryczne szanse utrzymania się w argentyńskiej Primera Division. Kto będzie drugim spadkowiczem i jak wyglądają zasady spadku w tym roku? Zapraszamy do czytania.

Zanim przejdziemy do kwestii spadków warto przyjrzeć się kwestii awansu do Copa Libertadores 2024, do którego awansuje 6 argentyńskich ekipy. Jedno miejsce zajmie River Plate, które wygrało w pierwszej połowie roku rozgrywki ligowe, drugie triumfator tegorocznego Copa Argentina, trzecie triumfator trwającego Copa de la Liga Profesional, a 4-6 ekipy które w łącznej tabeli ligi+pucharu ligi zdobędą największą liczbę punktów, a nie zakwalifikują się przez Puchar Argentyny i Puchar Ligi. Boca Juniors może jeszcze awansować triumfując w finale obecnych rozgrywek.

Do Copa Sudamericana 2024 awansuje 6 najlepszych ekipa z łącznej tabeli rocznej, które nie zagrają w Copa Libertadores 2024.

Z ligi spadają w tym roku dwie ekipy. Najgorsza w łącznej tabeli liga+puchar ligi oraz z najgorszą średnią liczby punktów w trzech ostatnich latach. W razie gdyby ta sama drużyna była najgorsza w obu klasyfikacjach drugim spadkowiczem będzie przedostatnia w tabeli rocznej liga+puchar ligi.

Aktualnie na 6 kolejek przed końcem Copa de la Liga Profesional ekipa Arsenalu de Sarandi jest najgorsza w obu klasyfikacjach i praktycznie ma nikłe szanse na uniknięcie degradacji. Natomiast w „walce” o przedostatnie miejsce spadkowe zamieszana jest praktycznie 12 drużyn pomiędzy którymi różnica wynosi aktualnie 6 oczek.

Tabela roczna tutaj.

Tabela ze średnią z punktów z trzech lat tutaj.

 

Comments are closed.