El. MŚ: Pewna wygrana w La Paz

Embed from Getty Images

Reprezentacja Argentyny pokonała na wyjeździe w La Paz 3:0 Boliwię w meczu 2. kolejki eliminacji Mistrzostw Świata 2026 strefy CONMEBOL. Bramki dla grających bez Leo Messiego Albicelestes strzelili Enzo Fernández, Nicolás Tagliafico i Nico González.

Tym razem wysokość 3650 metrów nad poziomem morza, na którym leży stadion w La Paz, nie stworzyła Argentyńczykom większych problemów i to nawet grających bez Leo Messiego. Kapitan, który strzelił zwycięską bramkę w poprzednim meczu z Ekwadorem tym razem otrzymał wolne.

Losy spotkania rozstrzygnęły się praktycznie w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Najpierw w 31. minucie z kilku metrów trafił Enzo Fernandez po kapitalnej wrzutce Angela Di Marii, a w 39. minucie sędzia wyrzucił z boiska Roberta Fernandeza, który zaatakował wyprostowaną nogą Cristiano Romero. Tuż przed przerwą w 42. minucie kolejną bramkę dołożył strzałem głową Nicolas Tagliafico, a ponownie asystował Di Maria. Bezradnych gospodarzy w 83. minucie dobił Nicolas Gonzalez.

W październiku Argentyna rozegra dwa kolejne mecze eliminacyjne z Paragwajem u siebie i z Peru na wyjeździe. Ze strefy CONMEBOL do MŚ awansuje bezpośrednio aż 6 z 10 drużyn, a 7. zagra w barażu. Aktualny stan tabeli tutaj.

Boliwia vs Argentyna – 0:3 (0:2)
0:1 Enzo Fernandez (31′)
0:2 Nicolas Tagliafico (42′)
0:3 Nicolas Gonzalez (83′)