CS: Dwie drużyny w 1/4 finału

Embed from Getty ImagesPodobnie jak w Copa Libertadores również w rozgrywkach Copa Sudamericana do ćwierćfinału awansowały dwie z czterech ekip. Trzy z nich stoczyły dwumecze z ekipami z Brazylii i nieco lepiej wypadli reprezentanci z Kraju Kawy.

Pierwsza do boju przystąpiła Defensa y Justicia, która rywalizowała z ekwadorskim Emelec. Po zwycięstwie 2:1 na wyjeździe i tym razem lepsi okazali się zawodnicy Julio Vaccariego wygrywając u siebie 1:0.

Defensa y Justicia vs Emelec – 1:0 (0:0)
1:0 David Barbona (62′)

Newells Old Boys przed tygodniem uległ na wyjeździe 1:2 Corinthians Sao Paulo. Niestety w rewanżu strat nie udało się odrobić i w Rosario padł bezbramkowy remis.

Newell’s Old Boys vs Corinthians – 0:0

Estudiantes La Plata przed tygodniem rozbił 3:0 brazylijskie Goias. W rewanżu również nie dał rywalowi szans i wygrał 2:0.

Goias vs Estudiantes La Plata – 0:2 (0:1)
0:1 Gaston Benedetti (5′)
0:2 Benjamin Rollheiser (50′)

Najciekawiej ze wszystkim meczów 1/8 finału zapowiadał się pojedynek FC Sao Paolo z San Lorenzo. Przed tygodniem w Argentynie padł wynik 1:0 dla San Lorenzo. Niestety w rewanżu Brazylijczycy odrobili straty wygrywając 2:0.

FC Sao Paulo vs San Lorenzo – 2:0 (1:0)
1:0 Jonathan Calleri (45′)
2:0 Luciano (67′)

W ćwierćfinałach mamy aż 5 ekip brazylijskich. Najciekawiej zapowiadaj się pojedynek pomiędzy Estudnates La Plata i Corinthians.

Pary 1/4 finału

  • Defensa y Justicia vs Botafogo (Brazylia)
  • FC Sao Paulo (Brazylia) vs LDU Quito (Ekwador)
  • Estudiantes La Plata vs Corinthians (Brazylia)
  • America Mineiro (Brazylia) vs Fortaleza (Brazylia)

Comments are closed.