CS: gorzka końcówka Tigre

Czwartym – ostatnim przedstawicielem Argentyny w 1/16 finału Copa Sudamericana jest Tigre. Popularni „Matadorzy” mierzyli się w stolicy Paragwaju na Estadio Defensores del Chaco z tamtejszym Libertadem. Choć do przerwy prowadzili, to niestety ostatecznie przegrali 1:2, więc za tydzień będą musieli gonić wynik.

Libertad vs Tigre 2:1 (0:1)

Gole – 0:1 Blas Armoa (35′), 1:1 Lorenzo Melgarejo (51′), 2:1 Óscar Cardozo (88′)

Dokładnie dekadę temu Tigre dość nieoczekiwanie wyrzucił za burtę Libertad w fazie grupowej Copa Libertadores, przedostając się jego kosztem do 1/8 finału elitarnego turnieju.

Teraz zespół z północy aglomeracji Buenos Aires sprawdził umiejętności tego doświadczonego na międzynarodowych salonach teamu w „Pucharze Pocieszenia”. Niestety, Libertad póki co jest na dobrej drodze do wyrównania porachunków.

Wprawdzie „Matadorzy” objęli prowadzenie w 35 minucie, kiedy dogranie w szesnastkę Lucasa Menossiego wykorzystał Blas Armoa, zza narożnika pola bramkowego niskim strzałem w długi róg znajdując drogę do siatki. Zatem Paragwajczyk zadał tu cios Paragwajczykom!

Jednakże w drugiej połowie ekipie Juana Manuela Sary nie było do śmiechu. W 51 minucie wyrównał Lorenzo Melgarejo, celnym bezpośrednim uderzeniem z centrum pola karnego zaskakując Gonzalo Marinelliego.

Dodajmy, iż zarówno Armoa, jak i Melgarejo zdobyli tutaj po golu uznanym oraz nieuznanym!

Natomiast tuż przed finiszem regulaminowego czasu, w 88 minucie dośrodkowanie Ivána Pirisa celną główką przeciął 40-letni weteran Óscar Cardozo, zapewniając Libertadowi skromną zaliczkę przed wyjazdowym rewanżem.

Przy okazji zaznaczmy, iż bohaterowie „El Gumarelo” w tej konfrontacji, czyli Melgarejo, Cardozo i Piris to byli lub obecni reprezentanci Paragwaju oraz byli piłkarze ligi argentyńskiej (ten pierwszy do niedawna grał dla Racingu Club, zaś ostatnia dwójka kiedyś przywdziewała barwy Newell’s Old Boys).

Skład Tigre: Gonzalo Marinelli (od 81′ [C]) – Martín Ortega, Emanuel Aguilera, Brian Luciatti – Martín Garay (89′, Lucas Blondel), Lucas Menossi [C] (81′, Cristian Zabala), Agustín Cardozo, Sebastián Prieto – Blas Armoa (80′, Gonzalo Flores), Mateo Retegui, Agustín Obando (60′, Sebastián Medina)

Sędziował: Cristián Garay (Chile)

Teoretycznie Tigre nie będzie miał wielkiej straty do nadrobienia w domowym rewanżu. Wyżej notowany Libertad okazał się lepszy tylko o jedną bramkę, a ponieważ zasada goli na wyjeździe już nie obowiązuje, to w przyszłym tygodniu wszystko będzie możliwe.