Przebudzenie Vélezu

Liga Profesional nie śpi! Od razu po zakończeniu 22 kolejki, wystartowała jej 23 seria spotkań. W jedynym wtorkowym pojedynku Vélez Sarsfield przewyższył na wyjeździe zdecydowanie wyżej sklasyfikowany Lanús.

Lanús vs Vélez Sarsfield 0:1 (0:1)

Gol – Walter Bou (42′)

Efekt nowej miotły w Vélezie! Nowy trener i zarazem były piłkarz tego zespołu – Sebastián Méndez zaliczył drugie zwycięstwo w drugim meczu jako sternik ekipy „Fortíneros”.

Po ograniu u siebie zamykającego stawkę Arsenalu de Sarandí, teraz drużyna z El Fortín de Liniers poskromiła w delegacji walczący o czołowe lokaty Lanús. Znowu victoria została osiągnięta wynikiem 1:0.

Pierwsza połowa wyraźnie należała do Vélezu pragnącego odbić się od dennej części klasyfikacji. Jednakże zawodnikom w biało-niebieskich strojach przez dłuższy czas nie udało się skonstruować groźniejszego ataku.

Impas został przerwany w 42 minucie. Zwycięskiego gola dla gości strzelił tuż przed przerwą Walter Bou. Wychowanek Boca Juniors przejął dośrodkowanie młodego Gianluki Prestianniego, którego po drodze nie zdołał zatrzymać obrońca rywali i niepilnowany ze środka szesnastki skierował piłkę do siatki.

Jeszcze w pierwszej części wyrównać usiłował stoper Cristian Lema, ale z rzutu wolnego pomylił się nad poprzeczką.

Tuż po zmianie stron przy następnym wolniaku Lema znalazł się w polu karnym, przecinając ze łba dośrodkowanie zeń, aczkolwiek przestrzelił koło słupka.

Następne próby wyrównania strat podjęte przez „El Granate” również nie przyniosły pożądanego efektu. Pedro De La Vega ze środka pola karnego po rykoszecie zaledwie otłukł poprzeczkę.

Potem Leandro Díaz haczony przez obrońcę w polu bramkowym, z trudnego położenia chybił koło słupka. Jeszcze dalekosiężna torpeda Braiana Aguirre minęła bramkę Leonardo Buriána. „Bordowi” pechowo wtopili.

Dla Vélezu to dopiero druga w bieżącym sezonie wyjazdowa wygrana – poprzednią uzyskali na początku marca przeciwko Talleres. „El Fortín” zajmuje aktualnie 21 miejsce w tabeli, mając 24 punkty.

Lanús gdyby zdołał tu zwyciężył, byłby teraz wiceliderem. A tak nadal okupuje czwartą lokatę z 40 oczkami na koncie.