Remis w akompaniamencie goli

Poniedziałkowej nocy zwieńczono 21 serię spotkań Liga Profesional remisem 2:2 między Newell’s Old Boys, a Gimnasią La Plata. Zobaczmy także tabelę i klasyfikację strzelców czempionatu na pięć kolejek przed jego finiszem:

Newell’s Old Boys vs Gimnasia La Plata 2:2 (1:2)

Gole – 0:1 Benjamín Domínguez (11′), 0:2 Cristian Tarragona (25′), 1:2 Guillermo Ortiz (36′), 2:2 Lisandro Montenegro (57′)

Interesujące widowisko ujrzeli kibice w Rosario. Na stadionie El Coloso del Parque tamtejsi Newell’s Old Boys dokonali udanej pogoni, remisując 2:2 z Gimnasią La Plata.

Zdecydowanie lepiej spotkanie zainicjowali laplateńscy goście. W 11 minucie młody Benjamín Domínguez przejąwszy dośrodkowanie, bezpośrednim strzałem w krótki róg zza linii bocznej pola bramkowego zmusił goalkeepera do kapitulacji.

„El Tripero” pomknął za ciosem. Kapitan przyjezdnych Cristian Tarragona w 25 minucie perfekcyjnym niskim uderzeniem zza szesnastki podwyższył na 2:0. To jego piąty gol podczas trwającej kampanii.

Aczkolwiek rosarinski zespół nie zamierzał złożyć broni i podjął skuteczne starania o odrobienie dwubramkowego deficytu. Podczas rozegrania rzutu wolnego w 36 minucie, defensor Guillermo Ortiz fantastyczną przewrotką z piątego metra zaskoczył Tomása Durso, dając sygnał do walki „Trędowatym”.

Po kolejnym rozegraniu wolniaka młody Jeremías Tica przymierzył zza 16-tki, lecz piłkę odbitą rykoszetem od obrońcy, Durso wybił na korner.

Gospodarze rzucili się do gonienia wyniku od prologu drugiej połowy. Wpierw strzał z boku pola karnego Briana Aguirre sparował bramkarz.

„Leprosos” wreszcie dopięli swego w 57 minucie, kiedy po rozegraniu kornera fenomenalnym wolejem z dystansu młodzik Lisandro Montenegro doprowadził do remisu 2:2. Tak oto 20-letni pomocnik zdobył pierwszego oficjalnego gola w dorosłej karierze!

Zaś inny 20-latek, a mianowicie Alan Lescano z Gimnasii, usiłował spożytkować złe podanie obrońcy rywali i podcinką z krańca 16-tki pokonać nieodpowiednio ustawionego bramkarza Lucasa Hoyosa, ale minimalnie pomylił się.

Ostatecznie padł rezultat nierozstrzygnięty, choć NOB jeszcze w samej końcówce zdobyli gola anulowanego ze względu ofsajdu.

W tabeli ligowej Newell’s Old Boys są dwunaści, zebrawszy dotychczas 30 punktów.

Gimnasia La Plata okupuje siedemnastą lokatę z 27 oczkami na koncie.

Klasyfikacja strzelców:

13 goli – Pablo Vegetti (Belgrano), Michael Santos (Talleres)

11 goli – Gabriel Ávalos (Argentinos Juniors), Leandro Díaz (Lanús), Martín Cauteruccio (Independiente)

10 goli – Mateo Retegui (Tigre), Nicolás Fernández (Defensa y Justicia)