MŚ U-20: Rozbili Nową Zelandię

Embed from Getty ImagesReprezentacja Argentyny rozbiła 5:0 Nową Zelandię w swoim trzecim spotkaniu fazy grupowej MŚ U-20. W drugim meczu grupy A Uzbekistan pokonał 2:0 Gwatemalę. Młodzi Albicelestes z kompletem zwycięstw wygrali rywalizację grupową i awansowali do 1/8 finału.

Spotkanie rozegrano na wypełnionym po brzegi Estadio San Juan del Bicentenario w San Juan. Młodzi Argentyńczycy już do przerwy prowadzili 3:0 po trafieniach Ignacio Maestro (Atletico Tucuman) w 14. minucie, Gino Infantino (Rosario Central) w 17. minucie i Luka Romero (Lazio) w 35. minucie. Zwłaszcza trafienie tego ostatniego z dystansu było przepięknej urody. Po przerwie kolejne bramki dołożyli Brian Aguirre (Newell’s) w 50. minucie z rzutu karnego oraz w końcówce Alejo Veliz (Rosario Central) w 87. minucie.

Ekipa Javiera Mascherano w 1/8 finału najprawdopodobniej zagra z Nigerią.

Skrót spotkania można zobaczyć na oficjalnej stronie FIFA tutaj. Na razie tylko wybrane mecze transmituje TVP Sport, niektóre na stronie sport.tvp.pl.

W turnieju biorą udział 24 drużyny podzielone na 6 grup po cztery ekipy. Do fazy pucharowej awansują najlepsze dwie z każdej grupy oraz cztery drużyny z trzecich miejsc.