MŚ U-20: Wygrana na inauguracje

Embed from Getty ImagesW Argentynie rozpoczęły się w sobotę Mistrzostwa Świata do lat 20. Młodzi Albicelestes prowadzeni przez Javier Mascherano rozpoczęli swój udział w fazie grupowej od wygranej 2:1 z rówieśnikami z Uzbekistanu. W drugim meczu grupy A Nowa Zelandia pokonała 1:0 Gwatemale.

W turnieju biorą udział 24 drużyny podzielone na 6 grup po cztery ekipy. Do fazy pucharowej awansują najlepsze dwie z każdej grupy oraz cztery drużyny z trzecich miejsc.

Młodzi Argentyńczycy swój mecz rozegrali na Estadio Unico Madre de Ciudades w Santiago del Estero. Na trybunach zasiadło ponad 37 tysięcy widzów! Choć gospodarze byli zdecydowanym faworytem, to pierwsi gola strzelili reprezentanci Uzbekistanu. W 23. minucie do siatki trafił Makhmudjon Makhamadjonov i zapachniało sensacją. Gospodarze jednak dosyć szybko odrobili straty, bo już w 27. minucie gola strzelił Alejo Veliz (Rosario Central), a jeszcze przed przerwą w 41. minucie na prowadzenie wyprowadził ich Valentin Carboni (Inter Mediolan).

Skrót spotkania można zobaczyć na oficjalnej stronie FIFA tutaj. Tam również transmitowane są wszystkie mecze turnieju, które w Polsce pokazuje TVP Sport.

Argentyna vs Uzbekistan – 2:1 (2:1)
0:1 Makhmudjon Makhamadjonov (23′)
1:1 Alejo Veliz (27′)
2:1 Valentin Carboni (41′)

 

Comments are closed.