Towarzyski triumf nad Panamą

Embed from Getty ImagesReprezentacja Argentyny rozegrała swój pierwszy mecz od czasu grudniowego triumfu w MŚ rozegranych w Katarze. Albicelestes w towarzyskim meczu pokonali na Estadio Monumental 2:0 Panamę.

Mecz na wypełnionym po brzegi (83 tysiące widzów) Monumental był elementem świętowania wywalczonego przez Argentynę mistrzostwa świata. Towarzyszyły mu również inne atrakcje, m.in. pokaz sztucznych ogni, oraz występy muzyczne. Leo Messi dzięki trafieniu w końcówce na 2:0 strzelił swoją 800 bramkę w karierze.

Uroczysta atmosfera udzieliła się Albicelestes, którzy przez długi czas nie potrafili strzelić gola mocno osłabionej reprezentacji Panamy. Trener rywali Duńczyk Thomas Christiansen pozostał w kraju z kluczowymi zawodnikami przygotowując się do meczów o stawkę w Lidze Narodów CONCACAF. Opartą o młodzieżowców Panamę poprowadził jako trener Jorge Dely Valdés.

Z pierwszej połowy warto odnotować 10. minutę i owację na stojąco trybun w hołdzie Diego Maradonie oraz 17. minutę, kiedy to Leo Messi z rzutu wolnego trafił w słupek. W drugiej połowie ambitni Panamczycy opadli z sił, a Albicelestes w końcówce wrzucili przysłowiowy wyższy bieg. Efektem tego były dwa trafienia Thiago Almada w 78. minucie i Leo Messiego w 89. minucie.

Argentyna w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego podejmie u siebie w kolejnym towarzyskim spotkaniu Curacao.

Argentyna vs Panama 2:0 (0:0)
1:0 Thiago Almada 78′
2:0 Lionel Messi 89′

Argentyna: Emiliano Martinez – Nahuel Molina, Cristian Gabriel Romero, Nicolas Otamendi (46′ Lisandro Martinez), Nicolas Tagliafico (69′ Marcos Acuna) – Rodrigo De Paul, Enzo Fernandez (60′ Leandro Paredes), Alexis Mac Allister (46′ Thiago Almada) – Lionel Messi, Julian Alvarez (46′ Lautaro Martinez), Angel Di Maria (60′ Paulo Dybala)

Panama: Jose Guerra – Ivan Anderson, Edgardo Farina (68′ Gilberto Hernandez), Jiovany Ramos, Richard Peralta, Kevin Galvan (69′ Michael Casazola) – Alfredo Stephens, Irving Gudino (67′ Martin Moran), Jose Murillo (76′ Miguel Camargo), Cristian Quintero (46′ Victor Medina) – Ronaldo Cordoba (46′ Omar Browne)

Żółte kartki: Galvan, Farina, Camargo (Panama)

Sędzia: Christian Ferreyra (Urugwaj)