MŚ: Ligowcy w fazie grupowej

Podsumowanie statystyczne sześciu piłkarzy argentyńskich drużyn, którzy otrzymali powołanie na Mundial 2022, w jego fazie grupowej:

ARGENTYNA:

  • Franco Armani (River Plate, bramkarz) – całą fazę grupową spędził na ławce rezerwowych.

URUGWAJ: 

  • Nicolás De La Cruz (River Plate, skrzydłowy) – rozegrał 2 mecze na 3 możliwe, w obu wszedł z ławki rezerwowych. Żadnego spotkania w pełnym wymiarze czasowym oraz żadnego jako starter. Spędził na boisku 35 regulaminowych minut + około 15 doliczonych. Żadnego gola, asysty, ani kartki. Ocena za występy słaba.
  • Diego Godín (Vélez Sarsfield – środkowy obrońca) – rozegrał 2 mecze na 3 możliwe, w obu wyszedł jako podstawowy zawodnik. Zaliczył jedno spotkanie w pełnym wymiarze czasowym, a w drugim został zdjęty z boiska podczas drugiej połowy. Przez cały czas spędzony na murawie był kapitanem drużyny. Spędził na boisku 152 regulaminowe minuty + około 20 doliczonych. Żadnego gola, asysty, ani kartki. Ocena za występy przeciętna.
  • Sebastián Sosa (Independiente, bramkarz) – całą fazę grupową spędził na ławce rezerwowych.

EKWADOR:

  • Alan Franco (Talleres, pomocnik) – rozegrał 2 mecze na 3 możliwe, w jednym wszedł z ławki rezerwowych na samą końcówkę i w drugim wystąpił jako starter. Żadnego spotkania w pełnym wymiarze czasowym. Spędził na boisku 45 regulaminowych minut + około 10 doliczonych. Żadnego gola, asysty, ani kartki. Ocena za występy słaba.
  • Djorkaeff Reasco (Newell’s Old Boys, napastnik) – rozegrał 1 mecz na 3 możliwe, w nim wszedł z ławki rezerwowych. Żadnego spotkania w pełnym wymiarze czasowym. Spędził na boisku 26 regulaminowych minut + około 8 doliczonych. Żadnego gola, asysty, ani kartki. Ocena za występy słaba.

Tylko Franco Armani będzie miał możliwość wystąpienia w fazie pucharowej Mundialu. Pozostała piątka zakończyła już udział w turnieju.

Comments are closed.