MŚ: podsumowanie ligowców, cz.3

Ogólne podsumowanie występów sześciu piłkarzy argentyńskich klubów powołanych na Mundial 2022, w ostatniej kolejce jego fazy grupowej (zagrała połowa z nich):

ARGENTYNA:

• Franco Armani (River Plate, bramkarz) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz Polska vs Argentyna (zwycięstwo 0:2).

URUGWAJ:

• Nicolás De La Cruz (River Plate, skrzydłowy) – wszedł na boisko w 66 minucie meczu Ghana vs Urugwaj (zwycięstwo 0:2), zastępując Facundo Pellistriego. Rozegrał nieco ponad półgodziny zawodów. Zaprezentował się przeciętnie. Niezbyt dobrze wychodziły mu rozgrywanie akcji i wymiana podań. U samego kresu starcia oddał strzał z rzutu wolnego pewnie obroniony przez bramkarza rywali. Nie może być z siebie zadowolony.
  • Diego Godín (Vélez Sarsfield – środkowy obrońca) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz Ghana vs Urugwaj (zwycięstwo 0:2). Po tym Mundialu wiekowy stoper zapowiedział zakończenie kariery reprezentacyjnej.
  • Sebastián Sosa (Independiente, bramkarz) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz Ghana vs Urugwaj (zwycięstwo 0:2).

EKWADOR:

• Alan Franco (Talleres, pomocnik) – rozpoczął w wyjściowym składzie mecz Ekwador vs Senegal (porażka 1:2) i rozegrał jego pierwszą połowę. Spisał się bardzo słabo, na boisku okazał się prawie niewidoczny. Nic dziwnego, że już w przerwie spotkania zmienił go Jeremy Sarmiento.
  • Djorkaeff Reasco (Newell’s Old Boys, napastnik) – wszedł na boisko w 64 minucie meczu Ekwador vs Senegal (porażka 1:2), zmieniając Michaela Estradę. Rozegrał około półgodziny zawodów. Wypadł fatalnie, nie uczestnicząc praktycznie w żadnej ekwadorskiej akcji. Jedynie wyskoczył do główki podczas rzutu rożnego podczas akcji bramkowej, ale piłkę wówczas ze łba uderzył stojący obok niego Félix Torres. Ciemnoskóry napastnik nie może być z siebie zadowolony. Był to jego jedyny występ w MŚ 2022.

Tylko Franco Armani będzie miał możliwość wystąpienia w fazie pucharowej Mundialu. Pozostała piątka zakończyła już udział w turnieju.