MŚ: Podsumowanie ligowców, cz.1

Ogólne podsumowanie występów sześciu piłkarzy argentyńskich klubów powołanych na Mundial 2022, w pierwszej kolejce jego fazy grupowej (zagrała połowa z nich):

ARGENTYNA:

• Franco Armani (River Plate, bramkarz) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz Argentyna vs Arabia Saudyjska (porażka 1:2).

URUGWAJ:

• Nicolás De La Cruz (River Plate, skrzydłowy) – wszedł na boisko w 79 minucie meczu Urugwaj vs Korea Południowa (remis 0:0), zastępując Matíasa Vecino. Spędził na boisku nieco ponad kwadrans. Często brał udział w rozgrywaniu z zespołem akcji ofensywnych, ale nie odnotował żadnego przebojowego podania. Nadto jego dośrodkowanie z narożnika boiska w samej końcówce zawodów wychwycił goalkeeper rywali.
  • Diego Godín (Vélez Sarsfield – środkowy obrońca) – rozegrał cały mecz Urugwaj vs Korea Południowa (remis 0:0), będąc kapitanem drużyny przez pełne spotkanie. W obronie spisał się przykładnie, blokując wiele ataków rywala i notując sporo przechwytów. Mało tego, tuż przed przerwą starcia podczas kornera dla Urusów oddał strzał głową odbity od słupka. Ogółem może być z siebie zadowolony. Jednocześnie 36-latek stał się tutaj najstarszym w historii piłkarzem, który wystąpił dla reprezentacji Urugwaju na Mistrzostwach Świata. Przy okazji zanotował już 160 występ w drużynie narodowej, a od dłuższego czasu jest zawodnikiem z największą ilością występów wśród „Charrúas”.
  • Sebastián Sosa (Independiente, bramkarz) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz Urugwaj vs Korea Południowa (remis 0:0).

EKWADOR:

• Alan Franco (Talleres, pomocnik) – wszedł na boisko w 90 minucie meczu Katar vs Ekwador (zwycięstwo 0:2), zastępując Moisésa Caicedo. Grał tylko przez pięć doliczonych minut, więc trudno go ocenić.
  • Djorkaeff Reasco (Newell’s Old Boys, napastnik) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz Katar vs Ekwador (zwycięstwo 0:2).