Zmiany w kadrze Argentyny

Tuż przed rozpoczęciem Mundialu zaszły dwie wymiany wśród powołanych piłkarzy reprezentacji Argentyny. Wskutek kontuzji ze składu wypadli Nicolás González i Joaquín Correa. Zastąpili ich Ángel Correa oraz Thiago Almada.

Nicolás González zmagał się z urazem mięśnia uda od przeszło miesiąca. Pierwotnie wydawało się, że zdąży w porę wykurować go, ale rzeczona kontuzja niestety odnowiła się podczas treningu drużyny narodowej .

Trener Lionel Scaloni nie chciał ryzykować, ponieważ lekarze nie dawali gwarancji, iż 24-latek przystąpi do MŚ w pełni sił. Z tego względu potrzebna była roszada w ekipie.

Za skrzydłowego włoskiej Fiorentiny do kadry „Albicelestes” został włączony Ángel Correa, a więc początkowo największy nieobecny mundialowego personelu spośród piłkarzy zdolnych do gry.

Macierzysty klub „Ángelito” – San Lorenzo de Almagro dowiedziawszy się o pierwotnym braku powołania dla swego wychowanka, zamieścił w swoich mediach społecznościowych post mający dodać mu otuchy z napisem: „Futbol zawsze daje możliwość rewanżu” – i rzeczywiście ta szansa na rewanż zawodnikowi Atlético Madryt nadarzyła się szybciej, niż ktokolwiek oczekiwał!

Joaquín Correa jeszcze wczoraj zdobywał gola w wygranym 5:0 meczu towarzyskim z ZEA. Niestety, przy okazji doznał tam kontuzji (właściwie dyskomfortu) kolana i musiał zostać wycofany z zespołu. Jego zastąpi młody Thiago Almada.

21-letni ofensywny pomocnik wychowany przez Vélez Sarsfield niewątpliwie stanowi największą niespodziankę wśród wybrańców Scaloniego.

Aktualny futbolista jankeskiej Atlanty United we wrześniu tego roku dopiero co rozpoczął przygodę z dorosłą drużyną narodową (wtedy też zadebiutował w niej), choć w listopadzie zeszłego roku otrzymał już do niej powołanie jako młodzieżowiec, aby mieć możliwość potrenowania z zawodowymi kadrowiczami.

Występ młokosa Almady na Mundialu w Katarze niewątpliwie będzie kwestią najbardziej intrygującą. 

Comments are closed.