Bezbramkowa passa Ekwadoru

Reprezentacja Ekwadoru w tym roku uwielbia remisować. Kompromisowa ekipa Gustavo Alfaro dzisiejszego popołudnia zanotowała trzeci z rzędu bezbramkowy rezultat, rezerwowym składem dzieląc się zdobyczą z Irakiem.

Nie dość, że to trzeci konsekutywny wynik 0:0 i każdy z rzeczonych został osiągnięty przeciwko Azjatom, to jeszcze czwarty w ostatnich pięciu spotkaniach rezultat bez goli dla „Chłopców Bananowców”.

Mało tego, na dziesięć rozegranych tegorocznych spotkań, aż siedem Ekwadorczycy kończyli wynikiem nierozstrzygniętym!

Dziś przeciw Irakowi na stadionie Metropolitano w Madrycie nie tyle znaczenie miał rezultat, co dobranie odpowiedniego składu na Mundial. Wystąpili tu niemal wyłącznie piłkarze grający w klubach z Ameryki (wyjątkiem był Gonzalo Plata z hiszpańskiego Realu Valladolid).

Rzeczony Plata zmarnował rzut karny w ostatnich sekundach konfrontacji (bramkarz obronił jego strzał).

Skład Ekwadoru: Alexander Domínguez [C] – Byron Castillo (36′, Robert Arboleda), Félix Torres (46′, Jhoanner Chávez), Xavier Arreaga, Diego Palacios – Jhegson Méndez (46′, Marco Angulo), José Cifuentes (46′, Kevin Rodríguez) – Ángel Mena, Alan Franco, Romario Ibarra (46′, Gonzalo Plata) – Michael Estrada (46′, Djorkaeff Reasco)

Zagrali tu dwaj piłkarze ligi argentyńskiej:

  • Alan Franco z Talleres spędził na boisku całe starcie.
  • Djorkaeff Reasco z Newell’s Old Boys zaś wszedł po przerwie, notując tu połowę zawodów. Obejrzał żółtą kartkę za faul w 82 minucie.

Podczas pierwszej odsłony kontuzjowany zszedł Byron Castillo, czyli „bohater” kilka dni temu wyjaśnionej afery związanej ze sfałszowaniem dokumentów, co miało na celu zapewnienie temu Kolumbijczykowi szybsze wydanie ekwadorskiego paszportu, a to umożliwiło prędsze wcielenie go do ekipy „Tricolor”.

Jednakże Byronowi wskutek urazu najpewniej nic nie umknie, ponieważ wobec tego całego skandalu Ekwadorska Federacja Piłkarska (FEF) już kilkanaście godzin wcześniej zadecydowała o nie wcielaniu tego piłkarza do mundialowej ekipy!

Kadrę na Mistrzostwa Świata 2022 argentyński trener Gustavo Alfaro ogłosi w najbliższy poniedziałek, czyli w ostatni możliwy dzień.

Ekwadorczycy zainicjują Mundial już następnej niedzieli, uczestnicząc w meczu otwarcia imprezy przeciw gospodarzom – Katarowi. W grupie A ich oponentami będą także Holandia i Senegal. 

Comments are closed.