Mundial bez Lo Celso

Znamy pierwszego wielkiego nieobecnego reprezentacji Argentyny na katarskim Mundialu. Jest nim pomocnik Giovani Lo Celso, który musi przejść operację uda i wobec tego czeka go dłuższa przerwa od gry.

Wypożyczony obecnie z angielskiego Tottenhamu do hiszpańskiego Villarrealu 26-letni zawodnik zerwał mięsień dwugłowy uda pod koniec października w meczu ligowym z Athletikiem Bilbao.

Przez pewien czas Lo Celso łudził się, że zażegna tę dolegliwość samą terapią. Liczył na szybszą kurację bez konieczności poddania się operacji, jednakże nic z tego.

Ze względów zdrowotnych jego oba kluby naciskały na przeprowadzenie zabiegu, argumentując, iż ta operacja uda jest konieczna. Zatem Lo Celso do Kataru nie poleci, gdyż wobec pójścia pod nóż czeka go około półtora miesiąca odpoczynku od boiska.

Lo Celso zaliczył najwięcej, bo aż pięć asyst w reprezentacji Argentyny podczas eliminacji Mundialu 2022. Jest czwartym piłkarzem z najokazalszą liczbą występów w kadrze „Albicelestes” za kadencji Lionela Scaloniego. GIO WRACAJ SZYBKO DO ZDROWIA!

Dodajmy, iż tuż przed MŚ 2022 wśród argentyńskich kadrowiczów panuje najprawdziwsza plaga kontuzji! Urazy leczą bądź do niedawna leczyli także Ángel Di María, Paulo Dybala, Nicolás González, Juan Musso, Juan Foyth, Guido Rodríguez, Leandro Paredes, Emiliano Martínez tudzież Exequiel Palacios.

Spośród powyższego grona jednak póki co, na całe szczęście, nikt nie jest poważniej zagrożony absencją podczas turnieju finałowego.

Ostateczna kadra argentyńskiej drużyny narodowej na Mundial ma zostać ogłoszona 14 listopada, czyli w najbliższy poniedziałek.

Comments are closed.