11-tki klubów Liga Profesional

Przypuszczalne wyjściowe składy 28. drużyn, które będą rywalizować w argentyńskiej Liga Profesional podczas sezonu 2023 (stan na styczeń 2023):

BOCA JUNIORS

Agustín Rossi (Sergio Romero/Javier García/Leandro Brey) – Luis Advíncula (Marcelo Weigandt), Facundo Roncaglia (Nicolás Valentini), Jorge Nicolás Figal (Gabriel Aranda), Frank Fabra (Agustín Sández/Valentín Barco) – Guillermo „Pol” Fernández [C] (Cristian Medina), Alan Varela (Ezequiel Fernández/Esteban Rolón), Martín Payero (Juan Ramírez/Aaron Molinas) – Sebastián Villa (Luca Langoni/Norberto Briasco-Balekian), Darío Benedetto (Luis Vázquez/Nicolás Orsini), Óscar Romero (Exequiel Zeballos/Gonzalo Morales/Brandon Cortés)

Trener: Hugo Ibarra

PS. Agustín Almendra został zdegradowany do drużyny rezerw za niesubordynację na treningu, gdzie wdał się w bójkę z trenerem.

PS2. Marcos Rojo zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie zagra co najmniej do marca. 

*****************************************************************************

RIVER PLATE

Franco Armani [C] (Ezequiel Centurión/Franco Petroli) – Marcelo Herrera (Emanuel Mammana), Paulo Díaz (Robert Rojas/Leandro González Pirez), Héctor Martínez (Jonatan Maidana/Felipe Peña Biafore), Elías Gómez (Milton Casco) – Ignacio Fernández (Enzo Pérez), Matías Kranevitter (Bruno Zuculini/Rodrigo Aliendro), Nicolás De La Cruz (Santiago Simón) – Esequiel Barco (Matías Suárez/José Paradela), Miguel Borja (Lucas Beltrán), Pablo Solari (Agustín Palavecino)

Trener: Martín Demichelis

PS. Franco Paredes aktualnie nie znajduje się w pierwszej drużynie, ponieważ nie jest brany pod uwagę przez trenera. 

*****************************************************************************

SAN LORENZO DE ALMAGRO

Augusto Batalla (José Devecchi/Mateo Clemente) – Jalil Elías (Agustín Giay), Federico Gattoni [C] (Jeremías James/Francisco Flores), Rafael Pérez (Gastón Campi/Diego Calcaterra), Álex Ibacache (Tomás Silva) – Agustín Martegani (Francisco Perruzzi), Iván Leguizamón (Gonzalo Luján Melli) – Ezequiel Cerutti (Agustín Hausch), Gonzalo Maroni (Siro Rosané), Nahuel Barrios (Malcom Braida/Luis Sequeira) – Adam Bareiro (Andrés Vombergar/Nicolás Blandi)

Trener: Rubén Darío Insúa

*****************************************************************************

INDEPENDIENTE

Rodrigo Rey – Luciano Gómez (Patricio Ostachuk), Sergio Barreto (Edgar Elizalde), Joaquín Laso (Javier Báez), Damián Pérez (Ayrton Costa) – Lucas González (Agustín Mulet), Iván Marcone [C] (Kevin Ortiz) – Juan Cazares (Nicolás Vallejo), Tomás Pozzo (Julián Romero), Mauricio Cuero (Rodrigo Márquez) – Martín Cauteruccio (Matías Giménez Rojas)

Trener: Leandro Stillitano

*****************************************************************************

RACING CLUB

Gabriel Arias (Matías Tagliamonte) – Facundo Mura (Iván Pillud/José Luis Gómez), Leonardo Sigali [C] (Jonathan Galván), Emiliano Insúa (Gonzalo Piovi), Óscar Opazo (Juan José Cáceres) – Juan Ignacio Nardoni, Aníbal Moreno (Nicolás Oróz), Jonatan Gómez (Maico Quiroz) – Maximiliano Moralez, Maximiliano Romero (Gabriel Hauche), Matías Rojas (Johan Carbonero)

Trener: Fernando Gago

PS. Emiliano Vecchio zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie zagra co najmniej do marca. 

PS2. Leonel Miranda zerwał więzadło krzyżowe przednie i uszkodził łąkotkę w kolanie, przez co nie zagra co najmniej do czerwca. 

*****************************************************************************

ESTUDIANTES LA PLATA

Mariano Andújar [C] (Jerónimo Pourtau) – Leonardo Godoy (Eros Mancuso), Luciano Lollo (Juan Cruz Guasone), Ezequiel Muñoz (Zaid Romero)Emmanuel Más – Franco Zapiola (Matías Godoy/Brian Orosco), Fernando Zuqui (José Ernesto Sosa), Jorge Rodríguez (Jorge Morel), Pablo Piatti (Mateo Pellegrino) – Mauro Boselli (Mauro Méndez), Guido Carrillo (Benjamín Rollheiser)

Trener: Abel Balbo

*****************************************************************************

DEFENSA Y JUSTICIA

Ezequiel Unsain [C] – Nicolás Tripichio (Lucas Souto), Nazareno Colombo (Nicolás Zalazar/Julián Malatini), Tomás Cardona (Santiago Ramos Mingo), Alexis Soto (Darío Cáceres) – David Barbona (Christian Ortiz/Gonzalo González), Julián López (Federico Versaci), Kevin Gutiérrez (Agustín Sant’Anna/Tomás Escalante), Gastón Togni (Gabriel Alanís) – Andrés Ríos (Leandro Espejo), Nicolás Fernández (Leandro Otormín/Agustín Maidana)

Trener: Julio Vaccari

*****************************************************************************

GODOY CRUZ

Diego Rodríguez (Rodrigo Saracho) – Néstor Breitenbruch (Pier Barrios/Lucas Arce), Gianluca Ferrari [C] (Federico Rasmussen), Thomas Galdames, Braian Salvareschi [?] – Cristian Núñez (Juan Andrada), Gonzalo Abrego (Gabriel Vega/Bruno Leyes Sosa) – Matías Ramírez (Cristian Chávez), Tomás Conechny (Hernán López Muñoz), Tadeo Allende (Luciano Cingolani/Santiago Paiva) – Salomón Rodríguez (Enzo Larrosa)

Trener: Diego Flores

PSLuciano Pizarro leczy kontuzję zerwanych więzadeł krzyżowych w kolanie i aktualnie nie jest dyspozycyjny. 

PS2. Matías González jest odsunięty od składu, bo trener nie chce go w drużynie. 

*****************************************************************************

VÉLEZ SARSFIELD

Gastón Gómez (Leonardo Burián/Matías Borgogno) – Leonardo Jara (Tomás Guidara), Matías De Los Santos (Lautaro Giannetti/Damián Fernández), Diego Godín (Valentín Gómez), Francisco Ortega (Miguel Brizuela) – José Florentín (Juan Ignacio Méndez), Nicolás Garayalde (Santiago Cáseres/Mauro Pittón) – Jonathan Menéndez (Julián Fernández), Walter Bou (Gianluca Prestianni/Mateo Seoane), Lucas Janson (Santiago Castro) – Lucas Pratto [C] (Abiel Osorio)

Trener: Alexander Medina (Urugwaj)

*****************************************************************************

LANÚS

Guillermo De Amores (Lautaro Morales) – Braian Aguirre (Leonel Di Plácido), José María Canale (Felipe Aguilar), Cristian Lema (Diego Braghieri), Juan Sánchez Miño (Julián Aude) – Luciano Boggio (Iván Cazal), Tomás Belmonte (Facundo Pérez/Samuel Careaga), Raúl Loaiza (Maximiliano González), Lautaro Acosta (Pedro De La Vega/Franco Orozco) – Leandro Díaz (Franco Troyansky), José Sand [C] (Brian Blando/Mateo Sanabria)

Trener: Frank Darío Kudelka

*****************************************************************************

BANFIELD

Facundo Cambeses (Facundo Altamirano/Facundo Sanguinetti) – Luciano Abecasis (Alexis Maldonado/Pedro Souto), Alejandro Maciel (Dylan Gissi), Emanuel Coronel (Luis del Piño Mago/José Tanco), José Álvarez (Emanuel Insúa/Aaron Quirós) – Eric Remedi (Alejandro Cabrera), Matías Romero (Ignacio Rodríguez) – Juan Manuel Cruz (Nicolás Sosa Sánchez/Érik López), Ramiro Enrique (Brahian Alemán/Lautaro Ríos), Agustín Urzi (Nicolás Bertolo) – Andrés Chávez [C] (Sebastián Sosa Sánchez)

Trener: Javier Sanguinetti

PSMatías González zerwał więzadło krzyżowe w kolanie i nie zagra co najmniej do marca. 

*****************************************************************************

ROSARIO CENTRAL

Jorge Broun [C] (Gaspar Servio/Juan Pablo Romero) – Ismael Cortéz, Juan Rodríguez (Juan Cruz Komar/Nazareno Romero), Facundo Almada (Carlos Quintana/Facundo Mallo), Lucas Rodríguez (Leonel Vergara) – Francis MacAllister, Gino Infantino (Agustín Toledo) – Walter Montoya (Ignacio Malcorra/Octavio Bianchi), Kevin Ortiz (Alan Marinelli/Vinicius Lansade), Franco Frías (Francesco Lo Celso/Luciano Ferreyra) – Alejo Véliz (Jhonathan Candia/Luca Martínez Dupuy)

Trener: Miguel Ángel Russo

*****************************************************************************

NEWELL’S OLD BOYS

Lucas Hoyos (Ramiro Macagno/José Herrera) – Tomás Jacob (Marco Campagnaro), Willer Ditta (Jorge Recalde/Zahir Mansilla), Gustavo Velázquez (Guillermo Ortiz), Bruno Pittón (Martín Luciano) – Julián Fernández (Guillermo Balzi/Fabián Ángel), Pablo Pérez [C] (Iván Gómez/Juan Sebastián Sforza) – Juan Garro (Nazareno Funez/Brian Aguirre), Ramiro Sordo (Cristian Ferreira), Francisco González (Genaro Rossi) – Djorkaeff Reasco (Lucas Melano)

Trener: Gabriel Heinze

PSLeonel Vangioni zerwał ścięgno achillesowe i nie zagra co najmniej do lutego przyszłego roku. 

*****************************************************************************

HURACÁN

Lucas Chaves (Dante Nicolás Campisi) – Guillermo Soto (Fernando Torrent), Fernando Tobio (Gastón Sauro/César Ibáñez/Santiago Moya), Lucas Merolla [C] (Joaquín Novillo/Pablo Pizarro), Walter Pérez (Lucas Carizzo/Ángel Guillermo Benítez) – Federico Fattori (Gabriel Gudiño), Santiago Hezze (Fernando Godoy), Lucas Castro (Fabián Henríquez) – Valentín Burgoa (Juan Garro), Matías Cóccaro (Nicolás Cordero), Maicol Cabrera (Juan Gauto) 

Trener: Diego Dabove

*****************************************************************************

ATLÉTICO DE TUCUMÁN

Luis Ojeda (Tomás Marchiori) – Martín Garay (Adrián Sánchez), Manuel Capasso (Marcelo Ortiz/Kevin Nickler), Bruno Bianchi (Yonathan Cabral), Matías Orihuela (Wilson Ibarrola) – Marcelo González (Renzo Tesuri), Guillermo Acosta [C], Joaquín Pereyra (Kevin Isa Luna), Francisco Di Franco – Ramiro Ruiz Rodríguez (Cristian Menéndez), Marcelo Estigarribia (Mateo Coronel/Ignacio Maestro Puch)

Trener: Lucas Pusineri

PSAgustín Lagos aktualnie leczy kontuzję zerwanych więzadeł krzyżowych w kolanie i nie jest dyspozycyjny. 

*****************************************************************************

TALLERES

Guido Herrera [C] (Alan Aguerre) – Gastón Benavídez (Julio Buffarini), Matías Catalán, Lucas Suárez, Enzo Díaz (Ángelo Martino) – Christian Oliva (Ulises Ortegoza), Rodrigo Villagra (Favio Álvarez) – Francisco Pizzini (Agustín Venezia/Kevin Pereira), Alan Franco (Rodrigo Garro), Diego Valoyes (Nahuel Bustos) – Federico Girotti (Michael Santos/José Romero)

Trener: Javier Gandolfi

*****************************************************************************

ARGENTINOS JUNIORS

Alexis Martín Arias (Federico Lanzillota/Miguel Acosta) – Kevin MacAllister (Leonel González), Miguel Torrén [C] (Pablo Minissale), Lucas Villalba (Marco Di Cesare), Mariano Bíttolo (Luciano Sánchez) – Franco Moyano (Matías Vera/David Zalazar), Fabricio Domínguez (Alan Rodríguez) – Javier Cabrera (Leonardo Heredia/Yair González), Gastón Verón (Thiago Nuss), Rodrigo Cabral (Lautaro Ovando) – Gabriel Ávalos (José Herrera)

Trener: Gabriel Milito

*****************************************************************************

TIGRE

Gonzalo Marinelli – Lucas Blondel (Martín Ortega), Víctor Cabrera (Agustín Baldi), Brian Luciatti (Diego Sosa), Sebastián Prieto (Lautaro Montoya) – Cristian Zabala (Alexis Castro), Sebastián Prediger [C] (Martín Garay/Ezequiel Forclaz), Lucas Menossi (Sebastián Medina/Mateo Cáceres) – Blas Armoa (Tomás Badaloni), Ijiel Protti (Gonzalo Flores), Facundo Colidio (Agustín Obando)

Trener: Diego Martínez

*****************************************************************************

UNIÓN DE SANTA FE

Santiago Mele (Sebastián Moyano) – Federico Vera, Francisco Gerometta (Óscar Piris), Franco Calderón (Facundo Agüero), Claudio Corvalán [C] (Lucas Esquivel) – Imanol Machuca (Daniel Juárez), Juan Carlos Portillo (Martín Cañete), Luciano Aued (Enzo Roldán), Kevin Zenón (Bryan Castrillón) – Mauro Luna Diale (Thiago Vecino/Matías Gallegos), Junior Marabel (Tomás González)

Trener: Gustavo Munúa (Urugwaj)

*****************************************************************************

COLÓN DE SANTA FE

Ignacio Chicco (Matías Ibáñez) – Augusto Schott, Paolo Goltz (Lucas Acevedo), Facundo Garcés (Gian Nardelli), Rafael Delgado [C] (Leandro Ojeda) – Eric Meza (Gonzalo Silva), Baldomero Perlaza (Julián Chicco/Cristian Vega), Leonel Picco (Santiago Pierotti/Tomás Moschión), Juan Álvarez (Andrew Teuten) – Jorge Benítez (José Neris/Brian Farioli), Ramón Ábila (Joaquín Ibáñez)

Trener: Marcelo Saralegui (Urugwaj)

PS. Facundo Farías leczy kontuzję zerwanego więzadła krzyżowego w kolanie i nie zagra co najmniej do marca. 

*****************************************************************************

GIMNASIA LA PLATA

Tomás Durso – Guillermo Enrique, Leonardo Morales [C] (Germán Guiffrey), Guillermo Fratta, Matías Melluso – Agustín Cardozo (Alan Lescano), Nicolás Colazo – Ramón Sosa, Nicolás Contín (Tomás Muro), Erik Ramírez (Benjamín Domínguez) – Franco Soldano (Cristian Tarragona)

Trener: Sebastián Romero

PS. Lautaro Chávez zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie zagra co najmniej do marca.

PS2. Matías Miranda zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie zagra co najmniej do marca. 

*****************************************************************************

ARSENAL DE SARANDÍ

Alejandro Medina [C] (Tomás Sultani) – Christian Chimino (Iván Cabrera), Ignacio Gariglio (Joaquín Pombo), Maximiliano Centurión (Axel Carrión/Leonardo Marchi), Adrián Spörle (Tadeo Rodríguez) – Lucas Brochero, William Machado, Braian Rivero (Lautaro Guzmán), Santiago Toloza – Sebastián Lomónaco, Tobías Zárate (Shayr Mohamed)

Trener: Carlos Ruiz

*****************************************************************************

CENTRAL CÓRDOBA DE SANTIAGO DEL ESTERO

Marcos Ledesma (Matías Mansilla/Julián Lobelos) – Brian Blasi (Julián Navas), Paulo Lima (Gustavo Canto), Fabio Pereyra (Gonzalo Goñi/Sebastián Valdez), Lautaro Montoya (José Gómez) – Matías Laba (Leandro Ciccolini/Gino Olguín), Enzo Kalinski (Federico Jourdan/Abel Bustos), Jesús Soraire [C] (Mauricio Duarte) – Ciro Rius (Gonzalo Torres), Lucas Gamba (Facundo Castelli), Lucas Besozzi (Lautaro Montani)

Trener: Leonardo Madelón

PS. Nicolás Leguizamón zerwał więzadło krzyżowe w kolanie i nie zagra co najmniej do lutego. 

*****************************************************************************

SARMIENTO DE JUNÍN

Sebastián Meza (Lucas Acosta/Facundo Ferrero) – Gonzalo Bettini (Jean Pierre Rosso/Yamil Garnier), Franco Sbuttoni, Juan Manuel Insaurralde (Emanuel Hernández), Franco Quinteros – Yair Arismendi (José Mauri/Manuel García), Emiliano Méndez (Fernando Martínez/Joaquín Gho), Sergio Quiroga (Harrinson Mancilla/Nicolás Femia), Federico Paradela (Gastón Gerzel/David Gallardo) – Lisandro López [C] (Juan Cruz Kaprof), Luciano Gondou (Javier Toledo)

Trener: Israel Damonte

*****************************************************************************

PLATENSE

Ignacio Arce (Alejandro Sánchez) – Nicolás Morgantini (Gonzalo Asís), Gastón Suso [C] (Juan Pablo Pignani), Miguel Jacquet (Marco Pellegrino), Juan Infante – Franco Díaz (Jerónimo Cacciabue), Nicolás Castro (Franco Baldassara) – Alexis Sabella, Vicente Taborda (Juan Cruz Esquivel), Ignacio Schor – Mauro Quiroga (Nicolás Servetto)

Trener: Martín Palermo

*****************************************************************************

BARRACAS CENTRAL

Andrés Desabato (Cristian Arce/Guido Villar) – Mauro Peinipil (Enzo Martínez), Lucas Colitto (Andrés Prado/Nicolás Capraro), Juan Ignacio Díaz (Rodrigo Herrera/Agustín Dattola), Brian Calderara (Nicolás Tolosa) – Facundo Mater (Maximiliano Rodríguez), Marcos Benítez (Axel Juárez) – Carlos Arce (Maximiliano Puig), Iván Tapia [C], Alexis Domínguez (Lucas López) – Alan Cantero (Manuel Brondo)

Trener: Rodolfo De Paoli

*****************************************************************************

BELGRANO:

Nahuel Losada (Manuel Vicentini) – Gabriel Compagnucci (Juan Barinaga/Ulises Sánchez), Diego Novaretti (Nicolás Meriano), Érik Godoy (Alejandro Rebola), Francisco Oliver – Santiago Longo (Iván Ortigoza), Ariel Rojas (Iván Ramírez) – Guillermo Pereira (Gerónimo Tomasetti), Matías García (Bruno Zapelli/Mariano Miño), Fabián Bordagaray (Ibrahim Hesar/Ignacio Tapia) – Pablo Vegetti [C] (Franco Jara/Joaquín Susvielles)

Trener: Guillermo Farré

*****************************************************************************

INSTITUTO:

Jorge Carranza [C] (Manuel Roffo/Emanuel Bilbao) – Juan José Franco (Giuliano Cerato), Fernando Alarcón (Ezequiel Parnisari), Leonel Mosevich, Jonathan Bay (Sebastián Corda) – Roberto Bochi (Damián Puebla) – Gabriel Graciani (Brahian Cuello), Nicolás Barrientos (Nicolás Linares/Gregorio Rodríguez), Franco Watson (Gastón Lodico/Nicolás Watson), Adrián Martínez (Santiago Rodríguez) – Lucas Albertengo (Axel Rodríguez/Jonathan Dellarossa)

Trener: Lucas Bovaglio

Comments are closed.