Bandytyzm policji! Mecz przerwany!

Boca Juniors idzie po mistrzostwo Argentyny tempem jednobramkowych zwycięstw. Na 9 poprzednich spotkań we wszystkich zmaganiach, „Bosteros” aż 8 wygrali jednym golem. W 23 kolejce póki co marsz został wstrzymany, ponieważ w La Placie przeciw Gimnasii spotkanie zawieszono już w jego 9 minucie! Doszło do zamieszek przed stadionem, które potem przeniosły się na sam obiekt, a policja zabiła 57-letniego kibica nazywającego się César Regueiro!

PS. Dwa dni później zatrzymano szefa grupy operacyjnej policji, która jest odpowiedzialna za zabójstwo wspominanego fana Gimnasii La Plata przed stadionem. Aresztowano także policyjnego bandziora, który wystrzelił pocisk gumowy w kierunku ś.p. Césara Regueiro! 

Gimnasia La Plata vs Boca Juniors – mecz przerwany przy stanie 0:0

Ekipa Hugo Ibarry potrzebowała victorii, ażeby odzyskać fotel samodzielnego lidera. Ze względu kontuzji dla trenera niedostępni byli Sergio Romero, Marcos Rojo, Jorge Nicolás Figal, Sebastián Villa, Exequiel Zeballos, Aaron Molinas i Nicolás Orsini.

Niewygodny oponent ze stadionu El Bosque w zeszłym roku dobrze radził sobie z Boca Juniors – wówczas na La Bombonera raz zremisował i raz wygrał. U siebie jednak nie miał okazji jeszcze wykazać swojego potencjału, gdyż zawody bardzo szybko zostały zawieszone!

W 6 minucie strzał z rzutu wolnego Paragwajczyka Óscara Romero wyłapał Rodrigo Rey strzegący bramki miejscowych.

Chwilę potem batalię przerwano, ponieważ przed stadionem policja tak bestialsko tłumiła zbiorowisko kibiców Gimnasii zgromadzonych przed obiektem, że opary użytego przez funkcjonariuszy gazów – łzawiącego i pieprzowego masowo przedostały się do stadionowej atmosfery, co uniemożliwiło grę.

Arbiter wstrzymał spotkanie, piłkarze zatykając nosy uciekli do szatni. Natomiast na murawie pojawili się kibice, spośród których większość też zasłaniała nosy lub całą twarz.

Skąd pojawiła się ta duszna aura? Otóż policjanci chcąc rozpędzić zgromadzenie fanów gospodarzy (którzy nie mogli wejść na stadion z powodu maksymalnego wypełnienia trybun) przed Estadio Juan Carmelo Zerillo, tak intensywnie używali zaradczych środków chemicznych, że zatruli powietrze wokół, co odczuli też ludzie znajdujący się wewnątrz El Bosque.

Wiemy, że w przedstadionowych starciach z policją zginął jeden 57-letni sympatyk „Los Lobos”.

EDIT. Jak wspomnieliśmy w nagłówku, władze argentyńskie zatrzymały mundurowych sprawców zabójstwa!

Skład Boca Juniors: Agustín Rossi – Luis Advíncula, Carlos Zambrano, Gabriel Aranda, Frank Fabra [C] – Cristian Medina, Alan  Varela, Guillermo Fernández – Luca Langoni, Darío Benedetto, Óscar Romero

Sędziował: Hernán Mastrangelo

Pojedynek zostanie dokończony w dniu 19 października (tj. środa) przed pustymi trybunami stadionu El Bosque!

Póki co Boca jest wiceliderem tabeli mając 42 punkty, czyli dwa mniej od ponownie prowadzącego Atlético de Tucumán. Szósta Gimnasia posiada 37 oczek. 

Najbliższej niedzieli w 24 kolejce ligowej „Bosteros” ugoszczą na swojej twierdzy zamykający stawkę Aldosivi.

Comments are closed.