MESSI ES EN EL FUEGO!

W pierwszym wrześniowym meczu towarzyskim Argentyńczycy rozbili 3:0 Honduras. Teraz „Albicelestes” na ziemi jankeskiej podjęli inny zespół z CONCACAF – Jamajkę, również pokonując go 3:0. Lionel Messi skompletował tu liczbę 90 trafień w barwach narodowych!

Red Bull Arena (Harrison, stan New Jersey – USA)

Argentyna vs Jamajka 3:0 (1:0)

Gole – Julián Álvarez (13′), Lionel Messi (86′, 89′)

Przez długi czas Jamajka stawiała dość skuteczny opór mimo miażdżącej przewagi Argentyńczyków, lecz summa summarum „La Scaloneta” za sprawą nie kogo innego, jak sam Leo Messi pozamiatała u samego epilogu batalii.

Ángel Di María zaczął uderzeniem z boku pola karnego, jakie wybił Andre Blake. Za chwilę poprawkę Giovaniego Lo Celso ze środka 16-tki przerzucił na korner obrońca jamajski.

W 13 minucie natomiast Argentyńczycy zadali cios po świetnej zespołowej akcji. Nicolás Tagliafico z lewej flanki podał do Lautaro Martíneza, który wyminął obrońcę i z boku szesnastki wyłożył podanie Juliánowi Álvarezowi. Napastnik Manchesteru City zaś za piątym metrem bezpośrednim strzałem dopełnił formalności, uzyskując swego drugiego gola dla reprezentacji.

Giovani Lo Celso spudłował obok słupka ze środka pola karnego oraz chybił nad poprzeczką z dystansu. Próbę Di Marii zza szesnastego metra Blake pewnie wychwycił.

Natomiast przy kornerze dla mistrzów Ameryki Południowej z kilku metrów nad bramką feralnie przestrzelił Guido Rodríguez.

Zaznaczmy, iż fani polowali na bożyszcza tłumów podczas tego spotkania! Aż trzech podczas zawodów odważyło się wtargnąć na murawę i pobiec w kierunku Leo, wprawiając w ruch stadionową ochronę!

U wstępu drugiej odsłony Lautaro z krańca pola karnego pomylił się koło słupka. Wprowadzony tu jako zmiennik Leo Messi w 68 minucie z ostrego kąta przymierzył, lecz Blake sparował piłkę na korner.

„Boski Leo” w 84 minucie ze skraju 16-tki posłał piłkę wprost do rąk bramkarza. Blake łatwo obronił też ofiarną przymiarkę wślizgiem ze środka pola karnego autorstwa Tagliafico.

Messi wreszcie przełamał się w 86 minucie, idealnym niskim strzałem zza szesnastki aplikując futbolówkę przy słupku. Trzy minuty później „Pulga” równie imponująco sieknął po ziemi z rzutu wolnego tuż zza linii końcowej pola karnego, ustalając wynik na 3:0.

90 goli Leo Messiego w drużynie narodowej stało się faktem! Elitarny klub stu, w którym są tylko Cristiano Ronaldo oraz Ali Daei coraz bliżej!

Składy:

Argentyna: Emiliano Martínez – Gonzalo Montiel (78′, Nahuel Molina Lucero), Cristian Romero, Nicolás Otamendi, Nicolás Tagliafico – Alexis MacAllister (72′, Rodrigo De Paul), Guido Rodríguez (55′, Enzo Fernández), Giovani Lo Celso – Ángel Di María [C] {do 56′} (78′, Lisandro Martínez), Julián Álvarez (78′, Joaquín Correa), Lautaro Martínez (56′, Lionel Messi – od 56′ [C])

Trener: Lionel Scaloni

Jamajka: Andre Blake [C] – Jawain Brown (79′, Kaheem Parris), Damion Lowe, Adrian Mariappa, Amari’i Bell – Leon Bailey, Ravel Morrison, Daniel Johnson, Bobby Reid – Michail Antonio (88′, Jamal Lowe), Shamar Nicholson (70′, Andre Gray)

Trener: Heimir Hallgrímsson

Sędziował: Marco Ortiz (Meksyk)

35 konsekutywna potyczka „Biało-Błękitnych” bez porażki! Do pobicia włoskiego rekordu świata pod tymże względem brakuje jeszcze trzech!

Kolejny mecz towarzyski reprezentacja Argentyny rozegra tuż przed Mundialem. W dniu 16 listopada skonfrontuje się na wyjeździe ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.