Ligowcy w kadrze – wrzesień, cz.2

Podsumowanie występów piętnastu piłkarzy argentyńskich klubów powołanych do swoich drużyn narodowych na wrześniowe mecze towarzyskie w drugiej kolejce ów spotkań (jeden z nich zdobył gola!):

ARGENTYNA:

• Franco Armani (bramkarz, River Plate) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz Argentyna vs Jamajka (wygrana 3:0).

BOLIWIA:

• Carlos Lampe (bramkarz, Atlético de Tucumán) – Boliwia nie rozegrała drugiego meczu we wrześniu.

CHILE:

• Gabriel Arias (bramkarz, Racing Club) – rozegrał cały mecz Katar vs Chile (remis 2:2). Wpuścił dwa gole, ale poza tym zaprezentował się przyzwoicie.
  • Paulo Díaz (środkowy obrońca, River Plate) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz Katar vs Chile (remis 2:2).
  • Eugenio Mena (lewy obrońca, Racing Club) – wszedł na boisko w 70 minucie meczu Katar vs Chile (remis 2:2), zastępując Gabriela Suazo. Rozegrał nieco ponad 20 minut, wypadł średnio.

EKWADOR:

• Alan Franco (środkowy pomocnik, Talleres) – nie znalazł się w kadrze meczowej z powodu kontuzji.
  • Djorkaeff Reasco (napastnik, Newell’s Old Boys) – wszedł na samą końcówkę meczu Japonia vs Ekwador (remis 0:0), w doliczonym czasie zastępując Michaela Estradę. Grał zbyt krótko, żeby go ocenić.

KOLUMBIA:

• Frank Fabra (lewy obrońca, Boca Juniors) – rozegrał cały mecz Kolumbia vs Meksyk (wygrana 3:2). Generalnie dobre zawody w jego wykonaniu, lecz rzadko wchodził w centrum walki o piłkę. Wyraźnie stał na uboczu przez większość zawodów. Niemniej to on wykonał długą lagę zza połowy boiska, po której miała miejsce akcja, gdzie „Los Cafeteros” strzelili zwycięskiego gola.

PARAGWAJ:

• Juan Espínola (bramkarz, Godoy Cruz) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz Maroko vs Paragwaj (remis 0:0).
  • José Florentín (środkowy pomocnik, Vélez Sarsfield) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz Maroko vs Paragwaj (remis 0:0).
  • Iván Ramírez (prawy obrońca, Central Córdoba) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz Maroko vs Paragwaj (remis 0:0).

PERU:

• Luis Advíncula (prawy obrońca, Boca Juniors) – wszedł na boisko w 59 minucie meczu Salwador vs Peru (wygrana 1:4), zastępując Luisa Abrama. Rozegrał nieco ponad półgodziny. Zaprezentował się bardzo dobrze w obronie, ale słabo podczas ofensywy.
  • Carlos Zambrano (środkowy obrońca, Boca Juniors) – rozegrał cały mecz Salwador vs Peru (wygrana 1:4) będąc przez pełne 90 minut kapitanem drużyny! Ogółem spisał się solidnie, z tym wyjątkiem, że swym faulem sprokurował rzut karny dla przeciwnika.

URUGWAJ:

• Nicolás De La Cruz (lewy pomocnik, River Plate) – rozpoczął w wyjściowym składzie mecz Kanada vs Urugwaj (wygrana 0:2) i rozegrał jego 72 minuty. Strzelił gola z rzutu wolnego już w 6 minucie spotkania, a poza tym radził sobie nieźle. W 72 minucie zawodów zluzował go Matías Vecino.
  • Sebastián Sosa (bramkarz, Independiente) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz Kanada vs Urugwaj (wygrana 0:2).