Ligowcy w kadrze – wrzesień, cz.1

Podsumowanie występów piętnastu piłkarzy argentyńskich klubów powołanych do swoich drużyn narodowych na wrześniowe mecze towarzyskie w pierwszej kolejce ów spotkań:

ARGENTYNA:

• Franco Armani (bramkarz, River Plate) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz Argentyna vs Honduras (wygrana 3:0).

BOLIWIA:

• Carlos Lampe (bramkarz, Atlético de Tucumán) – rozegrał cały mecz Boliwia vs Senegal (porażka 0:2). Wpuścił dwa gole, w tym jednego po strzale z dystansu. Nie były to pomyślne zawody w jego wykonaniu.

CHILE:

• Gabriel Arias (bramkarz, Racing Club) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz Maroko vs Chile (porażka 2:0).
  • Paulo Díaz (środkowy obrońca, River Plate) – rozpoczął w wyjściowym składzie mecz Maroko vs Chile (porażka 2:0) i rozegrał jego 73 minuty, zostając po tym czasie zmienionym przez Diego Valencię. Zanotował wyjątkowo słabe zawody, gdzie między innymi zarobił żółtą kartkę oraz zagraniem ręką sprokurował rzut karny dla przeciwnika.
  • Eugenio Mena (lewy obrońca, Racing Club) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz Maroko vs Chile (porażka 2:0).

EKWADOR:

• Alan Franco (środkowy pomocnik, Talleres) – rozpoczął w wyjściowym składzie mecz Arabia Saudyjska vs Ekwador (remis 0:0). Rozegrał w nim tylko 27 minut, po czym zszedł z boiska kontuzjowany i wówczas został zastąpiony przez José Cifuentesa.
  • Djorkaeff Reasco (napastnik, Newell’s Old Boys) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz Arabia Saudyjska vs Ekwador (remis 0:0).

KOLUMBIA:

• Frank Fabra (lewy obrońca, Boca Juniors) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz Kolumbia vs Gwatemala (wygrana 4:1).

PARAGWAJ:

• Juan Espínola (bramkarz, Godoy Cruz) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz Paragwaj vs ZEA (wygrana 1:0).
  • José Florentín (środkowy pomocnik, Vélez Sarsfield) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz Paragwaj vs ZEA (wygrana 1:0).
  • Iván Ramírez (prawy obrońca, Central Córdoba) – rozegrał cały mecz Paragwaj vs ZEA (wygrana 1:0), występując dopiero drugi raz, a pierwszy od pięciu lat, w reprezentacji narodowej. Spisał się znośnie, ale swoją grą na kolana nie rzucił.

PERU:

• Luis Advíncula (prawy obrońca, Boca Juniors) – rozegrał cały mecz Peru vs Meksyk (porażka 0:1). Spisał się przeciętnie.
  • Carlos Zambrano (środkowy obrońca, Boca Juniors) – rozegrał połowę spotkania Peru vs Meksyk (porażka 0:1), wchodząc po przerwie za Andersona Santamaríę. Nie zaliczył zbyt dobrego występu, obejrzał żółtą kartkę za jeden faul.

URUGWAJ:

• Nicolás De La Cruz (lewy pomocnik, River Plate) – wszedł na drugą odsłonę meczu Urugwaj vs Iran (porażka 0:1), zmieniając Facundo Pellistriego. Rozegrał połowę spotkania, spisał się kiepsko.
  • Sebastián Sosa (bramkarz, Independiente) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz Urugwaj vs Iran (porażka 0:1).