CA: Independiente w ćwierćfinale

Ostatnim ćwierćfinalistą Pucharu Argentyny został Independiente, zwyciężając 2:0 w 1/8 finału Copa Argentina zespół Vélezu Sarsfield. Jeden z goli „Czerwonych Diabłów” okazał się niezwykle przypadkowy, bowiem padł z dalekiego podania!

Estadio 23 de Agosto (Jujuy)

Vélez Sarsfield vs Independiente 0:2 (0:1)

Gole – Leandro Fernández (12′), Leandro Benegas (56′)

Podopieczni Julio Césara Falcioniego wyraźnie odbudowali się w ciągu ostatniego tygodnia. W lidze pokonali dwóch prowincjuszy, opuszczając denne rejony tabeli. Na arenie Copa Argentina zaś nie dali szans Vélezowi zmęczonemu po długiej międzynarodowej kampanii zakończonej na półfinale Copa Libertadores.

Już w 12 minucie Independiente objął prowadzenie, kiedy wyjątkowo skuteczny od pewnego czasu Leandro Fernández niskim strzałem dalekiego zasięgu wycelował w długi róg bramki rywala.

Pięć minut później Leandro Fernández dośrodkował z rzutu wolnego, po czym strzał głową jego imiennika Benegasa sparował Urus Leonardo Burián.

W 20 minucie znowu Leandro Benegas miał kolejną szansę do trafienia, gdyż wyminął bramkarza i zza piątego metra oddał uderzenie zablokowane przed linią bramkową przez defensora Francisco Ortegę, a następnie wykopane przez innego obrońcę.

Tuż przed finiszem pierwszej połowy Vélez mógł odpowiedzieć, aczkolwiek przymiarkę z rzutu wolnego Luki Orellano zdołał wybić nad poprzeczką Milton Álvarez.

Natomiast w 56 minucie zawodów „Czerwone Diabły” podwyższyły zaliczkę w wyjątkowo niecodziennych okolicznościach. Drugi Leandro, czyli Benegas przypieczętował tryumf Independiente.

Łysy napastnik o chilijskim obywatelstwie chciał z około 30 metra wyłożyć długie podanie po ziemi – piłkę jednak przepuścił zmierzający do niej Fernández wraz z kryjącym go obrońcą. Futbolówka ominęła też wychodzącego doń Buriána i nietknięta przez nikogo wleciała do „pajęczyny”!

„Fortíneros” nie uzyskali choćby honorowej bramki. Jeszcze torpedę Waltera Bou z ubocza 16-tki sparował nad bramką goalkeeper.

Ćwierćfinałowym oponentem Independiente będą Talleres. Zaznaczmy, iż czerwony przedstawiciel Avellanedy jeszcze nigdy w historii nie przekroczył bariery 1/4 finału na arenie krajowego pucharu! „Los Diablos Rojos” będą mieli zatem wiele do udowodnienia.

Harmonogram ćwierćfinałów Copa Argentina 2022:

WTOREK:

• 27 września, h 21:00 naszego czasu – Banfield vs Godoy Cruz, na Estadio Juan Gilberto Funes w mieście La Punta (prowincja San Luis)

ŚRODA:

• 28 września, h 21:00 naszego czasu – Independiente vs Talleres, na Estadio Centenario w mieście Resistencia (prowincja Chaco)
  • 28/29 września, h 0:00 naszego czasu – River Plate vs Patronato, Estadio Carlos Augusto Mercado Luna w mieście La Rioja (prowincja La Rioja)
  • 28/29 września, h 3:00 naszego czasu – Boca Juniors vs Quilmes, na Estadio Malvinas Argentinas na Mendozie (prowincja Mendoza).