Huracán lepszy od Central Córdoba

Już czwartkowej nocy zapoczątkowana została 17 kolejka Liga Profesional. Na jej wstępie Huracán gościł u siebie Central Córdoba, pokonując 2:0 kandydata do spadku.

Huracán vs Central Córdoba 2:0 (0:0)

Gole – Franco Cristaldo (64′-pen., 85′-pen.)

Mistrzowskie aspiracje nieobce Huracánowi, który zgodnie z planem ograł outsidera i awansował na pozycję wicelidera tabeli.

Już w 9 minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, ale wtedy podczas rzutu rożnego strzał głową defensora Lucasa Merolli przeleciał obok słupka.

Następnie próba dalszego zasięgu Rodrigo Cabrala została sparowana na korner przez Césara Rigamontiego.

Po 35 minucie Merolla znów chciał trafić głową po centrze z rzutu wolnego, ale piłka wylądowała w rękach goalkeepera.

Oba gole faworyt zdobył w drugiej połowie. Każdego z nich po rzucie karnym uzyskał czołowy strzelec Huracánu, czyli Franco Cristaldo.

W 64 minucie pomocnik wychowany przez Boca Juniors wykorzystał pierwsze wapno, zaś w 85 minucie Cristaldo znów wykonał jedenastkę, z jakiej ustalił wynik na 2:0.

Lider środka pola „El Globo” zaliczył już dziesięć bramek podczas bieżącej kampanii, zbliżając się na zaledwie jednego gola do przewodzącego klasyfikacji strzeleckiej Mateo Retegui’ego z Tigre.

W międzyczasie ze strony gości, strzał w słupek ze środka szesnastki odhaczył Alejandro Martínez.

Przybysze z Santiago del Estero dla odmiany zarobili dwie czerwone kartki. W 78 minucie za drugie „żółtko” po nieprzepisowym zatrzymaniu ataku rywala wyleciał Urus Paulo Lima. Natomiast tuż przed końcem zawodów za brutalny faul bezpośrednio czerwień obejrzał Abel Bustos.

U kresu spotkania znakomitą interwencją popisał się także goalkeeper miejscowych Lucas Chaves, dzielnie wybijając uderzenie zza pola bramkowego Juana Cruza Kaprofa.

Huracán goni lidera! Awansował na drugie miejsce, jakie okupuje zdobywszy 31 punktów. Już tylko punkcik dzieli ekipę Diego Dabove od liderującego Atlético de Tucumán.

Lokatę numer 23 z oczkami 18 na koncie okupuje Central Córdoba, jednocześnie zajmując ostatnią bezpieczną pozycję wśród tabeli spadkowej.