Sergio Romero w Boca Juniors!

Negocjacje z Urugwajczykiem Edinsonem Cavanim spełzły na niczym, za to Boca Juniors zakontraktowała innego niegdysiejszego gwiazdora latynoskiego futbolu – wiekowego bramkarza Sergio Romero!

„Chiquito” ma obecnie 35 lat i dotychczas nie posiadał klubu, czyli przyszedł z wolnego transferu. Przez większość ubiegłego sezonu strzegł bramki włoskiego klubu Venezia, z którym niestety spadł do Serie B.

Nie tak dawny podstawowy goalkeeper reprezentacji Argentyny podpisał 2,5-letnią umowę z „Xeneizes”. Będzie zatem ona ważna do końca 2024 roku. Na koszulce najpopularniejszego argentyńskiego teamu będzie nosił numer 25.

To drugi po Marcosie Rojo wicemistrz świata z 2014 roku na La Bombonera! Funkcję pierwszego bramkarza „Albicelestes” pełnił niemal przez dekadę – w latach 2009-2018. Zagrał w barwach narodowych aż 96 spotkań, broniąc ich honoru jako numer 1 kadry na Mundialach w 2010 i 2014 (wystąpiłby także na MŚ w 2018, gdyby tuż przed turniejem nie doznał kontuzji).

Ponadto strzegł argentyńskiej bramki podczas trzech finałów Copa América (2011, 2015 i 2016) oraz przed rozpoczęciem przygody z dorosłą „Selección”, zwyciężył Igrzyska Olimpijskie na ziemi chińskiej w roku 2008 oraz Mundial U-20 na boiskach Kanady rok wcześniej.

Romero to wychowanek Racingu Club, czyli odwiecznego rywala Boca Juniors. Podczas swej kariery przywdziewał także trykoty holenderskiego AZ Alkmaar, włoskiej Sampdorii, uczestniczącego w lidze francuskiej AS Monaco, angielskiego Manchesteru United i włoskiej Venezii.

Przez lwią część odysei piłkarskiej był zaledwie rezerwowym goalkeeperem w swoich klubach, ale nawet to nie przeszkadzało mu być najważniejszym „arquero” reprezentacji Argentyny!

Dodajmy także, iż kontrakt z Boca Juniors do aż 2026 roku przedłużył młody utalentowany skrzydłowy Exequiel Zeballos!

Comments are closed.