Remis w Mendozie, przełożony mecz

W piątkowym wstępie jedenastej kolejki Liga Profesional odbył się zaledwie jeden pojedynek. Drugi został przesunięty na inny termin z powodu wypadku drogowego, jaki przydarzył się zawodnikom Uniónu de Santa Fe.

Godoy Cruz vs Vélez Sarsfield 1:1 (1:1)

Gole – 1:0 Pier Barrios (3′), 1:1 Diego Godín (15′)

Na stadionie Malvinas Argentinas w Mendozie zapadł podział zdobyczy, a Vélez mimo oszczędzania sił przed Copa Libertadores wywiózł punkt z terenu ekipy ubiegającej się o fotel lidera. Obaj strzelcy goli uzyskali swe premierowe trafienia w nowych klubach.

U samego progu spotkania, już w 3 minucie Vélez za sprawą swojego bramkarza właściwie sam sobie zadal cios.

Lucas Hoyos chciał przejąć piłkę w okolicy linii końcowej boiska po rzucie wolnym dla rywala. Jednakże kretyńsko ją stracił, a obrońca gospodarzy Pier Barrios wykorzystał jego prezent i wślizgiem z bliska trafił do pustej siatki.

Następnie Ezequiel Bullaude oddał zza szesnastki niecelny strzał na bramkę Hoyosa.

„Fortíneros” niemniej szybko wyrównali. W 15 minucie Emanuel Insúa dośrodkował z lewej flanki, po czym weteran obrony Diego Godín główką od poprzeczki zdobył pierwszego gola na boiskach Argentyny. 36-letni kapitan reprezentacji Urugwaju powoli odzyskuje formę po półrocznej właściwie hibernacji w Brazylii.

Hoyos strzegący bramki goście miewał bardzo niepewne interwencje, ale choćby przy źle wybitej centrze poratowała go obrona.

W drugiej połowie stoper delegatów Valentín Gómez skutecznie zablokował wrzutkę Bullaude zza linii bocznej pola bramkowego. Wreszcie zrehabilitował się też Hoyos, znakomicie blokując strzał ze środka 16-tki biegnącego sam na sam Martína Ojedy.

Czerwoną kartkę obejrzał trener Vélezu – Alexander Medina za…… podcięcie rywala Matíasa Ramíreza szarżującego w okolicy linii autowej przy strefie urugwajskiego szkoleniowca. Obie strony do końca nie przypuściły groźniejszego ataku i widowisko skończyło się remisem 1:1.

W tabeli Godoy Cruz jest czwarty z osiemnastoma oczkami, zaś przyjezdni okupują dalekie 23 miejsce przy dorobku punktowym o dwa razy mniejszym, aniżeli „Bodegueros”.

Vélez już myślami znajduje się przy środowej batalii Pucharu Wyzwolicieli u siebie przeciwko Talleres.

******

Talleres vs Unión – mecz przełożony

To spotkanie zostało przełożone na prośbę Uniónu, ponieważ autokar wiozący piłkarzy z Santa Fe na mecz do Córdoby zderzył się na drodze z samochodem ciężarowym, wskutek czego kilku piłkarzy „Tatengues” wylądowało w szpitalu z obrażeniami ciała.

W środę argentyński ćwierćfinał Copa Libertadores pomiędzy Vélezem, a Talleres.