Kapitan Boca odejdzie?

Będący dotychczasowym kapitanem Boca Juniors doświadczony obrońca Carlos Izquierdoz po zmianie trenera w drużynie, najpewniej zdecyduje o opuszczeniu klubu!

Nowy główny strateg „Azul y Oro”, czyli Hugo Ibarra w ubiegłym tygodniu zmarginalizował rolę 33-letniego stopera sadzając go na ławce rezerwowych w derbach z San Lorenzo de Almagro.

Zresztą piłkarz już w czerwcu poważnie myślał o zmianie otoczenia – wówczas popularny „Cali” podpisał nowy kontrakt z Boca obowiązujący….. tak długo, jak poprzednia jego umowa, czyli do końca bieżącego roku. Taki zabieg wydawał się co najmniej zastanawiający.

Jednak teraz zmienił się trener, to i korekcie uległy zarówno plany klubu wobec defensora, jak i zamiary samego zainteresowanego. Izquierdoz zapewne nie wypełni umowy do jej końca, opuszczając La Bombonera o pół roku szybciej.

Zatem Boca wskutek odejścia gracza, do 8 sierpnia będzie mogła sprowadzić kogoś w jego miejsce pomimo zamkniętego okienka transferowego. Prawdopodobnie następcą „Cali’ego” będzie Adonis Frías z Defensa y Justicia. 

Ponadto tuż przed finiszem mercado „Bosteros” uzgodnili wypożyczenie pomocnika Martína Payero z angielskiego drugoligowego Middlesbrough. Zawodnik musi jeszcze zaliczyć testy medyczne i oczywiście podpisać kontrakt, nim stanie się członkiem ekipy Ibarry. O oficjalnej finalizacji transferu poinformujemy wkrótce.

Comments are closed.