Sensacyjny Patronato

Walczący o utrzymanie Patronato nieoczekiwanie dokopał Independiente i to radząc sobie lwią część starcia w osłabieniu! Podsumowanie dwóch ostatnich meczów piątej kolejki Liga Profesional, tabela rozgrywek i klasyfikacja strzelców:

Patronato vs Independiente 3:1 (2:1)

Gole – 1:0 i 3:1 Axel Rodríguez (1′, 57′), 2:0 Jonás Acevedo (26′), 2:1 Lucas Romero (45+5′)

Desperacko bijący się o zachowanie pierwszoligowego bytu zespół Patronato sprawił nielada sensację, dokopując 3:1 wyżej notowanemu Independiente – w dodatku przy grze z jednym zawodnikiem mniej przez niemal całą bitwę!

Sensacyjnie i jakże błyskawiczne uderzenie outsidera zapoczątkowało tę bitwę. Mijała dopiero 49 sekunda zawodów, kiedy Axel Rodríguez przeciął głową dośrodkowanie z rzutu wolnego Nicolása Castro i trafiwszy do siatki dał Patronato prowadzenie.

Po kolejnym rozegraniu rzutu wolnego dalekosiężną torpedę posłał Jorge Valdez Chamorro, lecz futbolówkę nad poprzeczką sparował urugwajski goalkeeper Sebastián Sosa.

Wydawało się, iż radość klubu z Międzyrzecza będzie tylko chwilowa. Kiedy minął kwadrans gry, już drugą czerwoną kartkę w bieżącym sezonie zarobił Jorge Valdez Chamorro. Wyleciał za chamskie uderzenie rywala po sprawdzeniu VAR przez sędziego.

Aczkolwiek „El Patrón” jakimś cudem podwyższył grając w osłabieniu! Po 26 minutach na 2:0 trafił Jonás Acevedo. Odebrał w polu karnym piłkę nieuważnemu Sebastiánowi Sosie, aby następnie skierować ją do pustej „pajęczyny”.

Independiente rzucił się do gonienia rezultatu. Najpierw arbiter Fernando Espinoza po kolejnym zerknięciu do VAR anulował bramkę Leandro Fernándeza, zauważając spalonego podczas akcji.

Natomiast w piątej doliczonej minucie pierwszej odsłony, Lucas Romero niskim uderzeniem ze skraju pola karnego uzyskał kontaktowe trafienie dla „Czerwonych Diabłów”.

Jak się jednak po przerwie okazało, stołeczny gigant tylko narobił sobie nadziei. Nie dość, że zawodnicy Eduardo Domíngueza nie odrobili strat, to w przewadze liczebnej stracili jeszcze jedną bramkę!

W 57 minucie osłabiony outsider zadał drugi cios „Inde”. Axel Rodríguez przejął pośrodku 16-tki podanie Acevedo, dochodząc do stuprocentowej akcji dzięki fatalnemu błędowi obrońcy i podczas akcji sam na sam dopełnił formalności. Dubletem ukoronował upokorzenie zdecydowanie wyżej notowanego oponenta.

Aktualnie obie drużyny uciułały po siedem punktów i zajmują ex-aequo piętnastą pozycję.

******

Atlético de Tucumán vs Godoy Cruz 1:1 (1:0)

Gole – 1:0 Ramiro Carrera (27′), 1:1 Cristian Chávez (74′)

Remis w Tucumánie między lokalnym Atlético, a rozpaczliwie walczącym o utrzymanie Godoy Cruz.

Pierwsze ataki należały do przyjezdnych. Wpierw ich czołowy snajper obecnie, czyli Urus Salomón Rodríguez feralnie spudłował zza pola bramkowego mając obrońcę naprzeciw siebie. Przy innej akcji arbiter nie przyznał „Winiarzom” karnego w spornej sytuacji.

Gospodarze uzyskali prowadzenie w 27 minucie, kiedy gola zdobył Ramiro Carrera. On dla odmiany trafił bezpośrednim uderzeniem zza piątego metra, nie dając szans Diego Rodríguezowi.

Trzeci raz w sezonie Carrera pokonał goalkeepera, wchodząc do grona dziewięciu współliderów rankingu strzeleckiego.

Samodzielnego prowadzenia w nim nie zdołał objąć Salomón Rodríguez, pudłując główką z bliska podczas szybkiej szarży. W drugiej połowie Urugwajczyk jeszcze tylko obił słupek zza linii bocznej pola bramkowego.

W podobnej sytuacji zza linii bocznej piątki wśród miejscowych nad poprzeczką pomylił się srodze rozczarowujący ostatnio Ramiro Ruiz Rodríguez.

Mało tego, młody napastnik Atlético zaprzepaścił szansę sam na sam, ponieważ jego uderzenie z okolicy piątego metra w klarownej okazji zablokował też posiadający nazwisko Rodríguez goalkeeper Godoy Cruz o przydomku „El Ruso”.

Wśród gości dalekosiężną próbę podjął Matías Ramírez tylko ostemplowując poprzeczkę.

Remis mendoskiej ekipie uratował Cristian Chávez w 74 minucie. Zanotował wejście smoka, strzelając od razu po wejściu na murawę! Wykończył rozegranie kornera, celując do siatki bezpośrednio na terenie pola bramkowego.

Były napastnik m.in. włoskiego Napoli tudzież Independiente zdobył swojego pierwszego gola dla „El Bodeguero”.

Aktualnie oba zespoły podobnie, jak w przypadku meczu wyżej zdobyły po siedem punktów. Dzięki nieco lepszej różnicy bramek znajdują się jednak wyżej od wspomnianej dwójki, bowiem około dziesiątego miejsca.

Klasyfikacja strzelców:

3 gole – Exequiel Zeballos (Boca Juniors), Jonatan Álvez (Unión), Mateo Retegui (Tigre), Salomón Rodríguez (Godoy Cruz), Leandro Benegas (Independiente), Ramiro Sordo (Newell’s Old Boys), Adam Bareiro (San Lorenzo), Cristian Colmán (Arsenal de Sarandí), Ramiro Carrera (Atlético de Tucumán).