Bezbramkowo na powitanie kolejki

Ponieważ milowymi krokami zbliża się kolejka w środku tygodnia, najbliższa – druga seria spotkań Liga Profesional ruszyła już w czwartek. Na jej start mieliśmy bezbramkowe widowisko w Rosario.

Newell’s Old Boys vs San Lorenzo 0:0

San Lorenzo obecnie prezentuje wyjątkowo niskie loty, jak na swą markę, jednak Newell’s Old Boys mimo to nie potrafił się przełamać w starciach z „Cuervos”.

Pod koniec kwietnia NOB ulegli im 1:2 u siebie w fazie grupowej Pucharu Ligi. Teraz, półtora miesiąca później też na własnym terenie zaledwie bezbramkowy podział punktów.

A i ten remis dobry zważywszy na grę w osłabieniu gospodarzy przez ostatnie pół godziny zawodów.

Lokalna drużyna zaczęła niecelnym strzałem z dystansu młodziana Guillermo Balziego. 20-latek huknął nad poprzeczką.

U progu drugiej części Sebastián Torrico podczas kornera obronił strzał głową Marcosa Portillo, zaś Urus Armando Méndez nie zdołał dobić z bliska.

Przy innej akcji Newell’sów sędzia Silvio Trucco dopatrzył się faulu tuż przed polem karnym Federico Gattoniego na wybiegającym na czystą pozycję Francisco Gonzálezie (który zdążył jeszcze oddać ofiarny strzał wślizgiem wybity przez bramkarza).

Pierwotnie arbiter wyrzucił obrońcę gości z boiska i dał rzut karny rosarinczykom, ale po sprawdzeniu VAR uznał, iż przewinienia jednak nie było, zatem anulował zarówno jedenastkę, jak i tę czerwień.

W 63 minucie czerwoną kartkę zarobił natomiast obrońca miejscowych Cristian Lema. Tu dla odmiany Trucco po sprawdzeniu VAR zauważył brzydki faul tegoż stopera i bezpośrednio wyrzucił go z murawy.

„Trędowaci” stracili tu dwóch swoich weteranów, gdyż na początku starcia kontuzjowany zszedł ich kapitan Pablo Pérez.

Pałeczka dominacji przeszła na stronę przyjezdnych. Przewaga liczebna jednak nie pomogła im przechylić szali zwycięstwa na swą korzyść.

Ezequiel Cerutti wolejem ze środka szesnastki chybił nad poprzeczką. Innych szans „Kruki” też nie spożytkowały.

Osłabieni gospodarze stworzyli sobie ciekawą okazję u samego kresu boju, lecz młody zmiennik Genaro Rossi tylko obił bliższy słupek z ubocza 16-tki, zaś chwilę potem Torrico podczas kontynuacji ataku zablokował uderzenie z podobnego miejsca Francisco Gonzáleza.

Newell’s Old Boys mają teraz cztery punkty w ligowym koncie, San Lorenzo z kompletem remisów dwa.

Comments are closed.