Ligowcy w kadrze – czerwiec, cz.1

Podsumowanie występów piętnastu piłkarzy argentyńskich klubów podczas pierwszej części terminu FIFA na czerwcowe mecze reprezentacji narodowych:

ARGENTYNA:

• Julián Álvarez (napastnik, River Plate) – wszedł w 85 minucie meczu Finalissimy na linii Włochy vs Argentyna (0:3), gdzie bez przebłysku zaliczył na murawie niecałe dziesięć minut. Następnie rozegrał cały mecz towarzyski Argentyna vs Estonia (5:0), gdzie mimo przyzwoitej postawy zmarnował kilka niezłych okazji strzeleckich.
  • Franco Armani (bramkarz, River Plate)przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz Finalissimy na linii Włochy vs Argentyna (0:3). Następnie rozegrał całe spotkanie towarzyskie Argentyna vs Estonia (5:0), gdzie nie miał wiele pracy, ale mimo to zaliczył dwie świetne interwencje.

CHILE:

• Paulo Díaz (obrońca, River Plate) – Chile nie rozegrało żadnego spotkania do niedzieli.
  • Eugenio Mena (lewy obrońca, Racing Club) – Chile nie rozegrało żadnego spotkania do niedzieli.

EKWADOR:

• Djorkaeff Reasco (napastnik, Newell’s Old Boys) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz towarzyski Ekwador vs Nigeria (1:0) oraz nie załapał się do kadry meczowej na towarzyskie starcie Meksyk vs Ekwador (0:0).

KOLUMBIA:

• Iván Arboleda (bramkarz, Newell’s Old Boys) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz towarzyski Arabia Saudyjska vs Kolumbia (0:1).

PARAGWAJ:

• Gabriel Ávalos (napastnik, Argentinos Juniors) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 66 minut meczu towarzyskiego Japonia vs Paragwaj (4:1). Spisał się fatalnie. W 66 minucie zastąpił go Ángel Romero.
  • Juan Espínola (bramkarz, Godoy Cruz) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz towarzyski Japonia vs Paragwaj (4:1).
  • Héctor Martínez (obrońca, River Plate) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz towarzyski Japonia vs Paragwaj (4:1).
  • Jorge Morel (pomocnik, Estudiantes La Plata) – przesiedział na ławce rezerwowych cały mecz towarzyski Japonia vs Paragwaj (4:1).
  • Óscar Romero (skrzydłowy, Boca Juniors) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 65 minut meczu towarzyskiego Japonia vs Paragwaj (4:1). Zaliczył asystę przy golu Derlisa Gonzáleza, ale mimo to nie zanotował udanego występu. W 65 minucie zmienił go Jesús Medina.

PERU:

• Luis Advíncula (prawy obrońca, Boca Juniors) – z powodu kontuzji nie znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie towarzyskie Peru vs Nowa Zelandia (1:0).
  • Carlos Zambrano (środkowy obrońca, Boca Juniors) – rozegrał cały mecz towarzyski Peru vs Nowa Zelandia (1:0). Dobre zawody w jego wykonaniu, choć rywal ofensywnie nie był zbyt mocny.

URUGWAJ:

• Nicolás De La Cruz (skrzydłowy, River Plate) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 72 minuty meczu towarzyskiego Meksyk vs Urugwaj (0:3). Zaliczył niezły występ, choć brakowało mu błysku w ofensywie. W 72 minucie zastąpił go Darwin Núñez. Następnie przesiedział na ławce rezerwowych całe spotkanie towarzyskie USA vs Urugwaj (0:0).
  • Sebastián Sosa (bramkarz, Independiente) – mecze towarzyskie Meksyk vs Urugwaj (0:3) i USA vs Urugwaj (0:0) spędził w całości na ławce rezerwowych.