Sezon ligowy rozpoczęty remisem

Dwa tygodnie po zakończeniu zmagań o Copa de Liga Profesional ruszyła kampania ligowa. W inauguracyjnym piątkowym meczu zmierzyli się dwaj outsiderzy, remisując ze sobą 1:1.

Barracas Central vs Central Córdoba 1:1 (1:0)

Gole – 1:0 Iván Tapia (12′-pen.), 1:1 Renzo López (77′)

Na stadionie Lanús (Barracas Central rozgrywają swe domowe spotkania na innych obiektach, gdyż ich stadion jest zbyt mały), przeprowadzono premierowe starcie ligowej kampanii. W nim wspomniany beniaminek podzielił się punktami z Central Córdoba.

Już w 12 minucie nominalni gospodarze wywalczyli jedenastkę. Tę wykorzystał ich kapitan Iván Tapia.

Później weteran Pablo Mouche mógł podwyższyć, lecz jego uderzenie z boku szesnastki wybił Chilijczyk Cristopher Toselli.

U progu drugiej odsłony Barracas wywalczyli drugą jedenastkę. Tę syn prezesa AfA jednak zmarnował i nie skompletował dubletu. Toselli tym razem obronił wapno autorstwa Tapii.

Podczas drugiej odsłony Iván Tapia miał pecha. Nie dość, że spartolił wapno, to w trakcie rozegrania autu oddał strzał głową odbity od słupka.

Delegacja z północnej Argentyny uratowała remis w 77 minucie. Przed porażką team z Santiago del Estero uchronił jego najskuteczniejszy piłkarz podczas bieżącego roku, czyli Renzo López.

Urugwajczyk głową w polu bramkowym skierował piłkę do siatki, otrzymawszy dośrodkowanie z lewej flanki od Lucasa Besozziego, który występował tu na stadionie klubu, w którym się wychował.

Ponadto Rodrigo Saracho wychwycił dwa uderzenia dalszego zasięgu w wykonaniu piłkarzy przyjezdnych.

Rozejm na Estadio La Fortaleza między dwoma Centralami zainicjował długą i bardzo intensywną ligową odyseję 2022. Dziś pod szyldem pierwszej kolejki Liga Profesional czeka nas aż sześć meczów.