Puchar Ligi – tabele końcowe grup

Przedstawiamy ostateczne klasyfikacje obu grup Copa de Liga Profesional 2022, klasyfikację strzelecką pierwszego etapu turnieju oraz harmonogram ćwierćfinałów:

TABELA KOŃCOWA GRUPY A:

# Drużyna M. Z R P Gole +/- Punkty
1 Racing Club, Argentina Racing Club 14 8 6 0 25:10 +15 30
2 River Plate, Argentina River Plate 14 9 2 3 31:12 +19 29
3 Defensa y Justicia, Argentina Defensa y Justicia 14 7 4 3 26:19 +7 25
4 Argentinos Juniors, Argentina Argentinos Juniors 14 7 4 3 21:16 +5 25
5 Gimnasia de La Plata, Argentina Gimnasia (LP) 14 7 3 4 24:20 +4 24
6 Newell's Old Boys, Argentina Newell’s Old Boys 14 7 2 5 17:15 +2 23
7 Sarmiento de Junín, Argentina Sarmiento de Junín 14 6 3 5 17:24 -7 21
8 Banfield, Argentina Banfield 14 5 4 5 18:15 +3 19
9 Unión de Santa Fe, Argentina Unión (SF) 14 5 2 7 11:13 -2 17
10 San Lorenzo, Argentina San Lorenzo 14 3 6 5 15:17 -2 15
11 Atlético Tucumán, Argentina Atlético de Tucumán 14 2 5 7 13:23 -10 11
12 Talleres de Córdoba, Argentina Talleres 14 3 2 9 9:21 -12 11
13 Platense, Argentina Platense 14 2 4 8 12:23 -11 10
14 Patronato de Paraná, Argentina Patronato 14 3 1 10 10:25 -15 10

TABELA KOŃCOWA GRUPY B:

# Drużyna M. Z R P Gole +/- Punkty
1 Estudiantes, Argentina Estudiantes (LP) 14 8 4 2 33:20 +13 28
2 Boca Juniors, Argentina Boca Juniors 14 7 6 1 19:11 +8 27
3 Tigre, Argentina Tigre 14 5 5 4 17:12 +5 20
4 Aldosivi, Argentina Aldosivi 14 6 2 6 17:16 +1 20
5 Barracas Central, Argentina Barracas Central 14 6 1 7 17:24 -7 19
6 Vélez Sarsfield, Argentina Vélez Sarsfield 14 4 6 4 13:12 +1 18
7 Huracán, Argentina Huracán 14 5 3 6 17:19 -2 18
8 Arsenal de Sarandí, Argentina Arsenal de Sarandí 14 3 8 3 20:19 +1 17
9 Colón de Santa Fe, Argentina Colón (SF) 14 3 7 4 18:19 -1 16
10 Independiente, Argentina Independiente 14 3 7 4 17:18 -1 16
11 Godoy Cruz, Argentina Godoy Cruz 14 3 7 4 21:24 -3 16
12 Lanús, Argentina Lanús 14 3 6 5 17:18 -1 15
13 Central Córdoba SdE, Argentina Central Córdoba (SdE) 14 3 6 5 17:23 -6 15
14 Rosario Central, Argentina Rosario Central 14 4 2 8 16:20 -4 14

KLASYFIKACJA STRZELCÓW FAZY GRUPOWEJ:

9 goli – Mauro Boselli (Estudiantes La Plata), Martín Cauteruccio (Aldosivi)

8 goli – Cristian Tarragona (Gimnasia La Plata), Julián Álvarez (River Plate)

7 goli – Darío Benedetto (Boca Juniors), Ángel Merentiel (Defensa y Justicia), Sebastián Lomónaco (Arsenal de Sarandí), Matías Cóccaro (Huracán), Renzo López (Central Córdoba), Lucas Janson (Vélez Sarsfield)

6 goli – Martín Ojeda i Ezequiel Bullaude (obaj Godoy Cruz), Leandro Díaz (Estudiantes La Plata), Enzo Copetti (Racing Club), Enzo Fernández (River Plate)

5 goli – Salomón Rodríguez (Godoy Cruz), Giuliano Galoppo (Banfield), Jonathan Torres (Sarmiento de Junín), Pablo Magnín (Tigre), Lucas Beltrán (Colón), Gabriel Ávalos (Argentinos Juniors), Brahian Alemán (Gimnasia La Plata), Javier Correa (Racing Club), Neri Bandiera (Barracas Central).

HARMONOGRAM ĆWIERĆFINAŁÓW:

Noc z wtorku na środę, 10/11 maja:

  • h 0:15, Racing Club vs Aldosivi
  • h 2:30, Boca Juniors vs Defensa y Justicia

Noc ze środy na czwartek, 11/12 maja:

  • h 0:15, Estudiantes La Plata vs Argentinos Juniors
  • h 2:30, River Plate vs Tigre

Gospodarze meczów zostali podani na początku. Są nimi pierwsze dwie ekipy z każdej grupy.

Comments are closed.