Majowe mecze Copa Argentina

Skróty trzech pojedynków 1/32 finału Copa Argentina przeprowadzonych w bieżącym tygodniu:

Estadio Gigante de Alberdi (obiekt Belgrano – Córdoba)

Aldosivi vs Colegiales 1:1 (1:1), rzuty karne – 3:2

Gole 1:0 Elías Torres (22′), 1:1 Ivo Kestler (44′)

Nadspodziewanie wysoko usytuowany w swojej grupie Pucharu Ligi zespół Aldosivi męczył się niemiłosiernie z trzecioligowym stołecznym Colegiales.

Team dowodzony przez Martína Palermo mimo przewagi liczebnej przez ostatni mniej więcej kwadrans spotkania (rywal zarobił czerwoną kartkę wskutek drugiej żółtej za brzydki faul w 79 minucie) ledwie zremisował, ażeby awansować dopiero po sześciu seriach rzutów karnych.

Następnym pucharowym oponentem Aldosivi będzie zespół Newell’s Old Boys.

******

Sarmiento de Junín vs Flandria 0:2 (0:2)

Gole – Lautaro Gordillo (13′-pen.), Facundo Taborda (26′)

Wprawdzie podczas Copa de Liga Profesional zespół Sarmiento spisuje się wyjątkowo powyżej oczekiwań (nie licząc ostatniego domowego blamażu 0:7 z River Plate), lecz na arenie Copa Argentina popularni „Zieloni” odpadli od razu!

Zespół blondyna Israela Damonte już po pierwszej połowie skompromitował się przeciw beniaminkowi drugiej ligi, zaś podczas drugiej części zawodów nie dał rady odrobić strat.

W 1/16 finału Copa Argentina drugoligowa Flandria zmierzy się z Gimnasią La Plata lub z trzecioligowym Liniers de Bahía Blanca.

******

Estadio Presbitero Bartolomé Grella (obiekt Patronato – Paraná)

Newell’s Old Boys vs Ituzaingó 3:1 (3:1)

Gole – 1:0 Genaro Rossi (11′), 2:0 Juan Garro (31′), 2:1 Alcides Miranda Moreira (35′), 3:1 Juan Sebastián Sforza (44′)

„Trędowaci” z Rosario bez większych kłopotów powieźli stołecznego trzecioligowca, przechodząc do następnego etapu turnieju.

Wszystkie gole padły w pierwszej połowie. Podczas drugiej rzutu karnego dla NOB nie wykorzystał Ramiro Sordo. Zaś Ituzaingó kończył osłabiony po czerwonej kartce za brutalny faul dla swego obrońcy w 72 minucie.

W kolejnej rundzie Newell’s Old Boys zetrą się przeciwko Aldosivi.