Kłopoty Eduardo Salvio

Piłkarz Boca Juniors – Eduardo Salvio jest poszukiwany przez policję, po tym jak usiłował przejechać samochodem swą byłą partnerkę. To nie pierwszy przypadek, gdy futbolista związany kiedykolwiek z „Xeneizes” jest oskarżony o przemoc wobec kobiet.

Wczorajszej nocy około godziny pierwszej czasu lokalnego w patagońskim Puerto Madero, gdzie Salvio mieszka, doszło do incydentu na drodze, w którym auto prowadzone przez „Toto” wjechało w kobietę, usiłując rozjechać ją na ulicy. Poszkodowana doznała przy zderzeniu z pojazdem poważnego urazu kolana.

Tą kobietą okazała się Magalí Aravena, czyli była partnerka piłkarza, która prawdopodobnie niedawno nakryła Salvio na zdradzie z inną dziewczyną. Dodajmy, iż w momencie zdarzenia były reprezentant Argentyny znajdywał się w aucie właśnie ze swą nową sympatią!

Była para jest rodzicami dwójki dzieci. Aktualnie przed sądem rodzinnym toczy się postępowanie separacyjne pomiędzy 31-latkiem i jego eks-lubą, Araveną.

Klub Boca Juniors wydał oświadczenie, w którym nie komentował głębiej tego incydentu, pozostawiając rozstrzygnięcie go organom prawnym.

Jednocześnie póki co zarząd „Xeneizes” nie odsunął Salvio od pierwszej drużyny, ale też prawdopodobnie nie przedłuży z nim kontraktu wygasającego już w czerwcu bieżącego roku, czyli za około dwa miesiące (tym bardziej, że sam skrzydłowy póki co nie godzi się na obniżkę wynagrodzenia, co jest warunkiem postawionym przez włodarzy „Bosteros”).

Tutaj nagranie z monitoringu miejskiego, przedstawiające tenże incydent:

Dodajmy, iż sporo piłkarzy związanych obecnie lub w przeszłości z Boca Juniors musiało odpierać zarzuty o przemoc wobec kobiet.

Niedawno głośno w tej sprawie było choćby o Urugwajczyku Nahitanie Nándezie, będącym dziś graczem włoskiego Cagliari.

Ponadto postępowania karne na tej płaszczyźnie toczą się obecnie wobec Sebastiána Villi i Cristiana Pavóna.

U wstępu roku 2018 problemy przez to mieli też Kolumbijczycy występujący wówczas na La Bombonera – Edwin Cardona oraz Wilmar Barrios (przy zajściu był obecny także Frank Fabra, ale nie brał w nim udziału).

W 2010 roku nawet sam Martín Palermo stanął w obliczu oskarżeń o stosowanie przemocy ze strony byłej żony, ale na szczęście pewną nogą wybrnął z nich.

Comments are closed.