Varela wrócił, Pavón odejdzie

Po dwóch tygodniach zawieszenia przez klub za niesubordynację w pierwszej drużynie Boca Juniors ponownie jest Alan Varela. 20-letni pomocnik znów trenuje z ekipą Sebastiána Battaglii. Mniej szczęścia miała pozostała dwójka odsunięta od seniorskiego teamu „Xeneizes”.

Varela przez minione dwa tygodnie uczestniczył w treningach z zespołem rezerw prowadzonym przez Hugo Ibarrę oraz Kolumbijczyka Mauricio Sernę.

Teraz młodzian wtórnie jest wśród pierwszoplanowych zawodników i ma zostać powołany na najbliższy mecz Copa de Liga Profesional – wyjazd z Estudiantes La Plata.

Ciągle poza obiegiem są inny młody pomocnik – Agustín Almendra, który pod koniec lutego został zdyskwalifikowany przez klub wraz z Varelą oraz skrzydłowy Cristian Pavón.

Ten drugi za pół roku wieńczy swój kontrakt z Boca i w lipcu jako wolny agent przeniesie się do brazylijskiego Atlético Mineiro, z jakim już podpisał wstępną umowę na 4,5 lat.

Dni Almendry na La Bombonera także wydają się być policzone. Wedle doniesień medialnych rzeczony 22-letni rozgrywający przekroczył pewne granice swym nieodpowiednim zachowaniem i już nie wróci do czynnej gry wśród „Azul y Oro”.

Potwierdził to choćby Darío Benedetto, który w ostatnio nie występował z powodu żałoby po śmierci babci.

Snajper zmaga się też z problemami mięśniowymi, wobec jakich może czekać go jeszcze kilkunastodniowa przerwa od futbolu. Na pewno nie weźmie udziału w nadchodzącej batalii przeciw Estudiantes. Mało tego, udział „Pipy” w El Superclásico zaplanowanym na 20 marca stoi pod znakiem zapytania.

Comments are closed.