FIFA wyjaśnia szopkę

Powoli dowiadujemy się co dalej z przerwanym na samym wstępie wrześniowym meczem Argentyny z Brazylią w ramach eliminacji Mistrzostw Świata.

Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Piłkarskich (FIFA) mająca siedzibę w Zurychu zadecydowała, że spotkanie zostanie dokończone na neutralnym terenie, ale jeszcze nie wiadomo gdzie i kiedy.

Zarówno brazylijska, jak i argentyńska Federacje poniosą konsekwencje za tę szopkę, która uniemożliwiła dokończenie klasyku w pierwotnym terminie.

Brazylijski CBF za niedopilnowanie procedur bezpieczeństwa podczas meczu otrzymał tylko grzywnę w wysokości pół miliona franków szwajcarskich.

Argentyna natomiast paradoksalnie została ukarana surowiej. Czterej piłkarze reprezentacji „Albicelestes”, którzy sfałszowali swą dokumentację przy wjeździe do Brazylii, czyli występujący wówczas w lidze angielskiej Giovani Lo Celso, Cristian Romero, Emiliano Martínez oraz Emiliano Buendía otrzymali po dwa spotkania zawieszenia.

Przypomnijmy, iż to właśnie podanie nieprawdziwych informacji w dokumentach przy wjeździe do Brazylii przez w/w zawodników sprawiło, iż we wrześniu batalię już po jej pięciu minutach przerwała Anvisa (brazylijski sanepid) w towarzystwie policji, domagając się natychmiastowej deportacji wspomnianej czwórki.

Ponadto AfA musi zapłacić 200 tysięcy franków szwajcarskich grzywny.

Oczywiście obie federacje zapowiedziały odwołanie od decyzji FIFA, które wniosą do Komitetu Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.

O kulisach szopki możecie poczytać tutaj

PS. Przy okazji wiemy, iż losowanie grup Mistrzostw Świata 2022 zostanie przeprowadzone w dniu 1 kwietnia od godziny 18:00 naszego czasu. 

Comments are closed.