Velasco pożegnał się z przytupem?

W meczu drugiej kolejki grupy B bieżącego Torneos de Verano rozczarowujący Independiente zwyciężył 3:1 Talleres. Dublet ustrzelił młody Alan Velasco, który lada chwila może odejść do MLS.

Estadio Jorge Luis Hirschi (La Plata)

Talleres vs Independiente 1:3 (1:1)

Gole – 1:0 Matías Esquivel (43′), 1:1 Andrés Felipe Roa (45+1′), 1:2 i 1:3 Alan Velasco (61′, 72′)

Po porażce na dzień dobry z San Lorenzo tym razem czerwony klub Avellanedy nie zawiódł. Chłopcy Eduardo Domíngueza spacyfikowali mocnych w ubiegłym roku Talleres.

Do przerwy szybka wymiana ciosów. W końcówce pierwszej połowy najpierw kordobanie wyszli na prowadzenie dzięki swemu nowemu pomocnikowi, jakim jest Matías Esquivel. Wypożyczony niedawno z Lanús pomocnik trafił zza pola bramkowego niskim strzałem w długi róg.

Chwilę potem wyrównał jednak Andrés Felipe Roa. Kolumbijczyk wykorzystał asystę Alana Velasco, po czym na uboczu szesnastki także niskim przymierzeniem w długi róg nie dał szans Guido Herrerze.

Druga część zawodów to koncert rzeczonego Alana Velasco. W 61 minucie utalentowany playmaker wyciągnął na plus „Inde”.

Przejąwszy w polu bramkowym dogranie podczas zespołowej akcji zainicjowanej głupią stratą graczy Talleres, młodzik wyminął goalkeepera oraz obrońcę, ażeby atak zwieńczyć uderzeniem na pustą bramkę.

Natomiast jedenaście minut później 19-latek zadał cios numer dwa, ustalając wynik na 3:1. Tym razem Velasco wybiegł sam na sam z Herrerą, ażeby w środku 16-tki odpowiednio zwieńczyć ofensywę.

Prawdopodobnie to był ostatni pojedynek Velasco w Independiente, ponieważ ten wkrótce ma zostać sprzedany do jankeskiego FC Dallas.

Po paru minutach obrońca pokonanej drużyny – Julián Malatini za chamskie powalenie rywala zarobił jeszcze czerwoną kartkę, gasząc nadzieje „La T” na jakiekolwiek punkty tutaj.

Wyraźnie trener Ángel Guillermo Hoyos, który dopiero co przejął ster w ekipie z Córdoby, jeszcze nie zdążył poukładać zespołu, który za niedługo wystąpi w fazie grupowej Copa Libertadores.

Independiente dzięki temu zwycięstwu stał się liderem grupy B, lepszym bilansem bramkowym wyprzedzając San Lorenzo.

Aby wziąć udział w finale miniturnieju, „Inde” musi oczekiwać, iż w ostatnim meczu tej grupy Talleres pokona San Lorenzo, ale nie wyżej, aniżeli różnicą dwóch goli.

Następne spotkania Torneos de Verano odbędą się w piątek i sobotę (u nas dobowo w sobotę i niedzielę o godzinie 1:15). Boca Juniors sprawdzi Universidad de Chile, zaś San Lorenzo zmierzy się z Talleres.