Terminarz Copa de Liga Profesional

Dzisiaj wylosowano terminarz Copa de Liga Profesional 2022, czyli najbliższej edycji argentyńskiego Pucharu Ligi. Oto harmonogram zbliżającej się edycji rozgrywek:

Sezon miał rozpocząć się 4 lutego, ale przez problemy pandemiczne inicjację przesunięto o tydzień. Prawdopodobnie kampania zakończy się w maju.

Zostanie rozegrane 14 kolejek fazy grupowej w dwóch grupach. Każdy zagra z każdym ze swojej grupy oraz z derbowym rywalem, będącym w przeciwnej grupie.

W porównaniu do ubiegłorocznej edycji Pucharu Ligi, tym razem odbędzie się specjalna derbowa kolejka, niczym w latach 2015-2017 podczas argentyńskich zmagań ligowych. Dla odmiany, poprzednio każdy klasyk interzonalny grano w innej kolejki.

Cztery czołowe drużyny obu grup przejdą do ćwierćfinałów. Na etapie ćwierćfinałowym rozegrany zostanie w każdej parze jeden pojedynek. Gospodarzami bojów 1/4 finału będą kluby, które zajęły wyższe miejsca w swoich grupach.

Natomiast półfinały i finał będą zorganizowane na neutralnych terenach.

To piąta edycja Pucharu Ligi w Argentynie, który rozgrywa się od 2019 roku (początkowo pod nazwą Copa de Superliga – od poprzedniej nazwy Ligi argentyńskiej). Obrońcą tytułu jest Colón.

Podział na grupy:

Grupa A: Talleres, San Lorenzo de Almagro, Defensa y Justicia, Sarmiento de Junín, Banfield, Argentinos Juniors, Gimnasia, Racing Club, Unión, Atlético de Tucumán, River Plate, Newell’s Old Boys, Patronato, Platense.

Grupa B: Godoy Cruz, Huracán, Arsenal de Sarandí, Barracas Central, Lanús, Vélez, Estudiantes, Independiente, Colón, Rosario Central, Boca Juniors, Central Córdoba, Aldosivi, Tigre.

Terminarz Copa de Liga Profesional 2022:

1 kolejka (12-13 lutego):

Grupa A:

Banfield vs San Lorenzo

Racing Club vs Gimnasia

Newell’s Old Boys vs Defensa y Justicia

Patronato vs Argentinos Juniors

Unión vs River Plate

Platense vs Talleres

Sarmiento de Junín vs Atlético de Tucumán

————————

Grupa B:

 Huracán vs Lanús

Estudiantes vs Independiente

Arsenal de Sarandí vs Rosario Central

Vélez vs Aldosivi

Boca Juniors vs Colón

Godoy Cruz vs Tigre

Central Córdoba vs Barracas Central

********************

2 kolejka (15-17 lutego):

Grupa A:

Sarmiento de Junín vs Banfield

Atlético de Tucumán vs Platense

Talleres vs Unión

River Plate vs Patronato

Argentinos vs Newell’s Old Boys

Defensa y Justicia vs Racing Club

Gimnasia vs San Lorenzo

————————

Grupa B:

​Lanús vs Barracas Central

Tigre vs Central Córdoba

Colón vs Godoy Cruz

Aldosivi vs Boca Juniors

Rosario Central vs Vélez

Independiente vs Arsenal de Sarandí

Huracán vs Estudiantes

********************

3. kolejka (19-20 lutego):

Grupa A:

Banfield vs Gimnasia

San Lorenzo vs Defensa y Justicia

Racing Club vs Argentinos Juniors

Newell’s Old Boys vs River Plate

Patronato vs Talleres

Unión vs Atlético de Tucumán

Platense vs Sarmiento

————————

Grupa B:

Estudiantes vs Lanús

Arsenal de Sarandí vs Huracán

Vélez vs Independiente

Boca Juniors vs Rosario Central

Godoy Cruz vs Aldosivi

Central Córdoba vs Colón

Barracas Central vs Tigre

********************

4. kolejka (26-27 lutego):

Grupa A:

Platense vs Banfield

Sarmiento de Junín vs Unión

Atlético de Tucumán vs Patronato

Talleres vs Newell’s Old Boys

River Plate vs Racing Club

Argentinos Juniors vs San Lorenzo

Defensa y Justicia vs Gimnasia

————————

Grupa B:

​Lanús vs Tigre

Colón vs Barracas Central

Aldosivi vs Central Córdoba

Rosario Central vs Godoy Cruz

Independiente vs Boca Juniors

Huracán vs Vélez

Estudiantes vs Arsenal de Sarandí

********************

5. kolejka (5-6 marca):

Grupa A:​ 

Banfield vs Defensa y Justicia

Gimnasia vs Argentinos Juniors

San Lorenzo vs River Plate

Racing Club vs Talleres

Newell’s Old Boys vs Atlético de Tucumán

Patronato vs Sarmiento de Junín

Unión vs Platense

————————

Grupa B: 

Arsenal de Sarandí vs Lanús

Vélez vs Estudiantes

Boca Juniors vs Huracán

Godoy Cruz vs Independiente

Central Córdoba vs Rosario Central

Barracas Central vs Aldosivi

Tigre vs Colón

********************

6. kolejka (12-13 marca):

Grupa A:​ 

Unión vs Banfield

Platense vs Patronato

Sarmiento de Junín vs Newell’s Old Boys

Atlético de Tucumán vs Racing Club

Talleres vs San Lorenzo

River Plate vs Gimnasia

Argentinos Juniors vs Defensa y Justicia

————————

Grupa B:​ 

Lanús vs Colón

Aldosivi vs Tigre

Rosario Central vs Barracas Central

Independiente vs Central Córdoba

Huracán vs Godoy Cruz

Estudiantes vs Boca Juniors

Arsenal de Sarandí vs Vélez

********************

7 kolejka (derbowa – klasyki interzonalne, 19-20 marca):

River Plate vs Boca Juniors (EL SUPERCLÁSICO)

San Lorenzo vs Huracán (Clásico Porteño)

Gimnasia vs Estudiantes (Clásico Platense)

Defensa y Justicia vs Arsenal de Sarandí

Argentinos Juniors vs Vélez Sarsfield

Talleres vs Godoy Cruz (Clásico de Interior)

Atlético de Tucumán vs Central Córdoba (Clásico del Norte)

Lanús vs Banfield (Clásico del Sur)

Independiente vs Racing Club (Clásico de Avellaneda)

Rosario Central vs Newell’s Old Boys (Clásico Rosarino)

Aldosivi vs Patronato

Colón vs Unión (Clásico Santafesino)

Tigre vs Platense

Barracas Central vs Sarmiento de Junín

********************

8 kolejka (3-4 kwietnia):

Grupa A:​ 

Banfield vs Argentinos Juniors

Defensa y Justicia vs River Plate

Gimnasia vs Talleres

San Lorenzo vs Atlético de Tucumán

Racing Club vs Sarmiento de Junín

Newell’s Old Boys vs Platense

Patronato vs Unión

————————

Grupa B:​ 

Vélez vs Lanús

Boca Juniors vs Arsenal de Sarandí

Godoy Cruz vs Estudiantes

Central Córdoba vs Huracán

Barracas Central vs Independiente

Tigre vs Rosario Central

Colón vs Aldosivi

********************

9 kolejka (9-10 kwietnia):

​Grupa A: 

Patronato vs Banfield

Unión vs Newell’s Old Boys

Platense vs Racing Club

Sarmiento de Junín vs San Lorenzo

Atlético de Tucumán vs Gimnasia

Talleres vs Defensa y Justicia

River Plate vs Argentinos Juniors

————————

Grupa B:

Lanús vs Aldosivi

Rosario Central vs Colón

Independiente vs Tigre

Huracán vs Barracas Central

Estudiantes vs Central Córdoba

Arsenal de Sarandí vs Godoy Cruz

Vélez vs Boca Juniors

********************

10 kolejka (16-17 kwietnia):

​Grupa A: 

Banfield vs River Plate

Argentinos Juniors vs Talleres

Defensa y Justicia vs Atlético de Tucumán

Gimnasia vs Sarmiento de Junín

San Lorenzo vs Platense

Racing Club vs Unión

Newell’s Old Boys vs Patronato

————————

Grupa B:

Boca Juniors vs Lanús

Godoy Cruz vs Vélez

Central Córdoba vs Arsenal de Sarandí

Barracas Central vs Estudiantes

Tigre vs Huracán

Colón vs Independiente

Aldosivi vs Rosario Central

********************

11 kolejka (19-21 kwietnia):

​Grupa A: 

Newell’s Old Boys vs Banfield

Patronato vs Racing Club

Unión vs San Lorenzo

Platense vs Gimnasia

Sarmiento de Junín vs Defensa y Justicia

Atlético de Tucumán vs Argentinos Juniors

Talleres vs River Plate

————————

Grupa B:

Lanús vs Rosario Central

Independiente vs Aldosivi

Huracán vs Colón

Estudiantes vs Tigre

Arsenal de Sarandí vs Barracas Central

Vélez vs Central Córdoba

Boca Juniors vs Godoy Cruz

********************

12 kolejka (23-24 kwietnia):

​Grupa A: 

Banfield vs Talleres

River Plate vs Atlético de Tucumán

Argentinos Juniors vs Sarmiento de Junín

Defensa y Justicia vs Platense

Gimnasia vs Unión

San Lorenzo vs Patronato

Racing Club vs Newell’s Old Boys

————————

Grupa B:

 Godoy Cruz vs Lanús

Central Córdoba vs Boca Juniors

Barracas Central vs Vélez

Tigre vs Arsenal de Sarandí

Colón vs Estudiantes

Aldosivi vs Huracán

Rosario Central vs Independiente

********************

13 kolejka (29-30 kwietnia):

​Grupa A: 

Racing Club vs Banfield

Newell’s Old Boys vs San Lorenzo

Patronato vs Gimnasia

Unión vs Defensa y Justicia

Platense vs Argentinos Juniors

Sarmiento de Junín vs River Plate

Atlético de Tucumán vs Talleres

————————

Grupa B:

 Lanús vs Independiente

Huracán vs Rosario Central

Estudiantes vs Aldosivi

Arsenal de Sarandí vs Colón

Vélez vs Tigre

Boca Juniors vs Barracas Central

Godoy Cruz vs Central Córdoba

********************

14 kolejka (7-8 maja):

Grupa A: 

Banfield vs Atlético de Tucumán

Talleres vs Sarmiento de Junín

River Plate vs Platense

Argentinos Juniors vs Unión

Defensa y Justicia vs Patronato

Gimnasia vs Newell’s Old Boys

San Lorenzo vs Racing Club

————————

Grupa B:

 Central Córdoba vs Lanús

Barracas Central vs Godoy Cruz

Tigre vs Boca Juniors

Colón vs Vélez

Aldosivi vs Arsenal de Sarandí

Rosario Central vs Estudiantes

Independiente vs Huracán

Zwycięzca Copa de Liga Profesional zapewni sobie awans do Copa Libertadores 2023 oraz pod koniec bieżącego roku weźmie udziału w Trofeo de Campeones, gdzie sprawdzi umiejętności mistrza ligi (sezon ligowy zacznie się zaraz po zwieńczeniu Pucharu Ligi).

Comments are closed.