Talleres w finale Copa Argentina

Rywalem Boca Juniors w finale Copa Argentina będą Talleres, którzy wygrali 1:0 półfinałową batalię z Godoy Cruz.

Estadio Juan Gilberto Funes (La Punta – prowincja San Luis)

Talleres vs Godoy Cruz 1:0 (0:0)

Gol – Diego Valoyes (58′-pen.) 

Z półmiesięcznym poślizgiem, ale w końcu przeprowadzono drugi półfinał Copa Argentina. Wicelider Liga Profesional spotkał się z ekipą środka tabeli, lecz mimo to bój okazał się wyrównany.

Faworyci wymęczyli skromne 1:0 po golu z rzutu karnego, wykorzystanego przez Diego Valoyesa w 58 minucie. Skrzydłowy, który niedawno zadebiutował w reprezentacji Kolumbii, rozstrzygnął losy drugiej pary półfinałowej.

Na tej victorii Talleres skorzystała również Boca. Wprawdzie ma trudniejszego oponenta w finale, ale za to na 95% zagwarantowała sobie udział co najmniej w drugiej rundzie eliminacyjnej Copa Libertadores.

Brak zwycięstwa w Pucharze Argentyny drużyny Godoy Cruz sklasyfikowanej pośrodku tabeli rocznej ułatwia także walkę o Copa Sudamericana 2022 takim ekipom, jak Defensa y Justicia, Racing Club, Unión, Gimnasia, Rosario Central tudzież Argentinos Juniors.

Swoją drogą po ludzku szkoda pokonanego w półfinale klubu z Mendozy. Podczas bieżącego roku zmarło dwóch aktywnych w momencie śmierci pracowników „Expreso del Tomba” (urugwajski napastnik Santiago García oraz trener bramkarzy José Sallei). Niestety, Godoy Cruz nie zdobędzie trofeum na ich cześć.

Finał Copa Argentina między Boca Juniors, a Talleres odbędzie się w środę dnia 8 grudnia. Jego areną będzie Estadio Único Madre de Las Ciudades w Santiago del Estero.

Comments are closed.