Legendy mówią: „Dość!”

Maxi Rodríguez po meczu jego Newell’s Old Boys przeciwko Central Córdoba, w którym strzelił z rzutu wolnego zwycięską bramkę dla „Leprosos”, ogłosił koniec kariery. Nie tylko on wkrótce zawiesi buty na kołku spośród byłych reprezentantów Argentyny.

Oprócz 40-letniego „La Fiery” przygodę zawodowego piłkarza wieńczą także zbliżający się do czterdziestki rozgrywający i zarazem kapitan River Plate – Leonardo Ponzio oraz 38-letni pomocnik Jonás Gutiérrez, którego ostatnim klubem był drugoligowy Almagro.

Ponzio już zapowiedział, że mistrzostwo Argentyny zdobyte z „Millonarios” jest ostatnim trofeum, które wywalczył jako piłkarz. „León” dogra tę kampanię do jej finiszu i opuszcza grono zawodowych futbolistów.

Dla odmiany Maxi Rodríguez nie czeka na epilog czempionatu – już teraz odchodzi. Czas, aby dać szansę młodym w Newell’s Old Boys, gdzie występują jeszcze trzej weterani po 35. roku życia – Pablo Pérez, Ignacio Scocco oraz Fernando Belluschi.

Natomiast wspomniany Gutiérrez ogłosił rozstanie z boiskiem w połowie listopada, gdy skończył się sezon zasadniczy Primera Nacional.

Grono „staruszków” w argentyńskiej lidze nieco się uszczupli, ale niewątpliwie do Kraju Srebra niebawem przybędą lub wrócą następni weterani.

Spośród byłych „Albicelestes” nie tylko Sergio Agüero cierpiący na arytmię serca wycofuje się z profesjonalnej gry w piłkę nożną. 

Comments are closed.