Surowe kary dla Boca Juniors

CONMEBOL niemal trzy miesiące po odpadnięciu Boca Juniors z Copa Libertadores podjął decyzję o karach dla piłkarzy i innych pracowników klubu za pomeczowe ekscesy oraz bójkę ze służbami porządkowymi. Sankcje za te stadionowe burdy są drakońskie:

Członkowie drużyny „Xeneizes” wywołali te incydenty po przegranym konkursie jedenastek w 1/8 finału bieżącej edycji elitarnego turnieju na stadionie Mineirão w brazylijskim mieście Belo Horizonte przeciw tamtejszemu Atlético Mineiro.

Zawieszenia na poszczególną ilość meczów klubowych rozgrywek pod szyldem CONMEBOL oraz wysokość kar finansowych:

  • 6 meczów zawieszenia i 30 tysięcy dolarów grzywny – Cristian Pavón, Sebastián Villa oraz ówczesny asystent trenera – Leandro Somoza
  • 5 meczów zawieszenia i 25 tysięcy dolarów grzywny – Marcos Rojo
  • 4 mecze zawieszenia i 20 tysięcy dolarów grzywny – Carlos Izquierdoz
  • 3 mecze zawieszenia i 15 tysięcy dolarów grzywny – Diego González i ówczesny trener bramkarzy – Fernando Gayoso
  • 2 mecze zawieszenia i 10 tysięcy dolarów grzywny – Javier García
  • Natomiast Raúl Cascini i Marcelo Delgado, czyli członkowie Rady Piłkarskiej Boca nie będą mogli pojawiać się na trybunach podczas meczów pod szyldem klubowych rozgrywek CONMEBOL przez aż dwa lata! Ponadto otrzymali po 30 tysięcy dolarów grzywny
  • Najłagodniejsze kary otrzymali Carlos Zambrano i Norberto Briasco-Balekian, którym wymierzono tylko ostrzeżenia

Południowoamerykańska Konfederacja Piłkarska rzeczone kary finansowe dla członków najpopularniejszego argentyńskiego klubu potrąci z jego przychodów za prawa telewizyjne do emitowania Copa Libertadores. 

Boca Juniors oczywiście odwoła się od tej decyzji CONMEBOL do jego Komisji Odwoławczej. Ma na to siedem dni od czasu wydania powyższej decyzji przez południowoamerykańską centralę piłkarską. 

Comments are closed.