Ataki na działaczy Newell’s Old Boys!

W najbliższą niedzielę odbędą się wybory na szefa zarządu Newell’s Old Boys. Kampania wyborcza w nich jest jakże elektryzująca, aż wywołująca zdarzenia kryminalne!

Otóż, kandydaci na prezesa klubu i ich rodziny doświadczyli aktów przemocy!

Ignacio Astore – były klubowy lekarz „La Lepra”, a obecnie jeden kandydatów na prezesa klubu z Rosario (startujący z ramienia „Ruchu Niepodległości Trędowatych” *) zastał zdewastowany swój samochód przed szpitalem prywatnym, w którym jako lekarz pracuje na co dzień. Ponadto wcześniej on i jego bliscy otrzymywali pogróżki przez telefon oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

* – „Trędowaci” to przydomek Newell’s Old Boys

Dziura w ogrodzeniu otaczającym dom brata D’Amico powstała w wyniku ostrzelania go przez nieznanych, póty co, sprawców

 

Jego konkurent w wyborach i aktualny wiceprezes NOB – Cristian D’Amico (startuje z ramienia „Frontu Czerwono-Czarnych” **) dowiedziawszy się o tych przykrych zdarzeniach wyraził słowa współczucia wobec Astore na swoim Twitterze. W efekcie kilka godzin później ogrodzenie wokół domu jego brata zostało ostrzelane jedenastoma kulami. Przy okazji trzy kule trafiły również w samochód stojący na terenie posesji.

** – Czerwony i czarny to dwie podstawowe barwy Newell’s Old Boys

W tychże wyborach kandyduje jeszcze Ariel Moresco (z ramienia „Ruchu 1974” ***), który póki co żadnych napaści nie doświadczył.

*** – 1974 to rok zdobycia pierwszego mistrzostwa Argentyny przez Newell’s Old Boys 

Policja póki co nie odkryła, kto może stać za którymś z tychże aktów terroru i czy jeden atak z drugim są ze sobą powiązane.

Dodajmy, iż wokół posesji brata D’Amico rozlokowane były kamery, co może ułatwić ustalenie sprawców i samochodu, którym podjechali oni celem dokonania ataku. 

Nie wiadomo aktualnie czy „nietknięty” tą agresją trzeci kandydat mógł mieć z nimi coś wspólnego. Sprawę wspomnianych zdarzeń bada prokuratura.

Comments are closed.