11-tki klubów Liga Profesional

Przypuszczalne wyjściowe składy 26. drużyn, które będą rywalizowały w argentyńskiej Liga Profesional podczas sezonu 2021 (stan na wrzesień 2021):

BOCA JUNIORS

Agustín Rossi (Javier García) – Luis Advíncula (Marcelo Weigandt), Carlos Izquierdoz [C] (Lisandro López/Eros Mancuso), Marcos Rojo (Carlos Zambrano/Renzo Giampaoli), Frank Fabra (Agustín Sandez/Valentín Barco) – Alan Varela (Diego González), Agustín Almendra (Jorman Campuzano/Ignacio Fernández), Cristian Medina (Esteban Rolón/Aaron Molinas) – Cristian Pavón (Sebastián Villa/Exequiel Zeballos), Norberto Briasco-Balekian (Nicolás Orsini/Luis Vázquez), Juan Ramírez (Edwin Cardona/Agustín Obando)

Trener: Sebastián Battaglia

PS. Eduardo Salvio zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie zagra co najmniej do końca września. 

*****************************************************************************

RIVER PLATE

Franco Armani [C] (Germán Lux/Enrique Bologna) – Robert Rojas (Alex Vigo), Paulo Díaz (Jonatan Maidana/Tomás Lecanda), Héctor Martínez (Javier Pinola/Felipe Peña Biafore), Fabrizio Angileri (Milton Casco) – Nicolás De La Cruz (José Paradela), Bruno Zuculini (Enzo Fernández/Tomás Castro), Enzo Pérez (Leonardo Ponzio/Santiago Simón), Jorge Carrascal (Agustín Palavecino/Tomás Galván) – Matías Suárez (Federico Girotti/Benjamín Rollheiser), Julián Álvarez (Braian Romero/Agustín Fontana)

Trener: Marcelo Gallardo

*****************************************************************************

SAN LORENZO DE ALMAGRO

Sebastián Torrico (Augusto Batalla) – Gino Peruzzi (Marcelo Herrera/Agustín Peralta Bauer), Alejandro Donatti (Francisco Flores), Cristián Zapata (Federico Gattoni/Nicolás Fernández Maercau), Bruno Pittón (Gabriel Rojas) – Jalil Elías (Agustín Martegani), Néstor Ortigoza [C] (Yeison Gordillo) – Nicolás Fernández (Ezequiel Cerutti/Nahuel Barrios), Julián Palacios (Siro Rosane), Alexis Sabella (Mariano Peralta Bauer/Agustín Hausch) – Franco Di Santo (Alexander Díaz)

Trener: Paolo Montero (Urugwaj)

*****************************************************************************

INDEPENDIENTE

Sebastián Sosa (Milton Álvarez/Renzo Bacchia) – Fabricio Bustos (Gonzalo Asis), Juan Manuel Insaurralde (Ezequiel Muñoz/Thomas Ortega), Sergio Barreto (Joaquín Laso/Ayrton Costa), Lucas Rodríguez (Patricio Ostachuk) – Lucas Romero (Carlos Benavídez/Juan Pacchini), Domingo Blanco (Lucas González) – Alan Soñora (Braian Martínez), Alan Velasco (Rodrigo Márquez), Andrés Felipe Roa (Gastón Togni) – Silvio Romero [C] (Jonathan Herrera)

Trener: Julio César Falcioni

*****************************************************************************

RACING CLUB

Gabriel Arias (Gastón Gómez/Matías Tagliamonte) – Iván Pillud (Juan José Cáceres), Nery Domínguez (Elías Machuca), Leonardo Sigali (Joaquín Novillo/Andrés Prado), Eugenio Mena (Gustavo Cortez/Ignacio Galván) – Mauricio Martínez (Aníbal Moreno/Patricio Tanda) – Leonel Miranda (Benjamín Garré/Carlos Alcáraz), Ignacio Piatti (Matías Rojas/Julián López/Santiago Godoy), Maximiliano Lovera (Federico Domínguez/César Meli/Ángel Nahuel Gómez) – Lisandro López [C] (Enzo Copetti/Iván Maggi), Tomás Chancalay (Javier Correa/Darío Cvitanich)

Trener: Claudio Úbeda

PS. Ezequiel Schelotto zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie zagra co najmniej do końca roku. 

*****************************************************************************

ESTUDIANTES LA PLATA

Mariano Andújar [C] (Jerónimo Pourtau) – Leonardo Godoy (Matías Aguirregaray), Fabián Noguera (Mauricio Guzmán), Agustín Rogel (Fernando Tobio/Bruno Valdez), Nicolás Pasquini (Gastón Benedetti) – Manuel Castro (Esteban Obregón/Bautista Kociubinski), Fernando Zuqui (Deian Verón), Jorge Rodríguez (David Ayala), Juan Sánchez Miño (Matías Pellegrini) – Leandro Díaz (Gustavo Del Prete/Ricardo Ramírez)Francisco Apaolaza (Jaime Ayoví)

Trener: Ricardo Zielinski

*****************************************************************************

DEFENSA Y JUSTICIA

Ezequiel Unsain [C] (Marcos Ledesma) – Matías Rodríguez (Nicolás Tripichio/Hugo Silva), Juan Rodríguez (Nazareno Colombo), Adonis Frías (Franco Paredes), Marcelo Benítez (Alexis Soto) – Francisco Pizzini (Hugo Fernández), Raúl Loaiza (Kevin Gutiérrez/Lautaro Escalante), Braian Rivero (Tomás Martínez/Tomás Ortiz), Carlos Rotondi (Gabriel Hachen/Maximiliano Luayza) – Miguel Ángel Merentiel (Lucas Barrios), Walter Bou (Rodrigo Contreras)

Trener: Sebastián Beccacece

PSTomás Cardona zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie zagra do przyszłego roku. 

*****************************************************************************

GODOY CRUZ

Juan Espínola (Roberto Ramírez/Nelson Ibáñez) – Néstor Breitenbruch (Leonel González/Agustín Álvarez), Guillermo Ortiz (Gianluca Ferrari), Nicolás Sánchez [C] (Elías López/Augusto Aguirre), Damián Pérez (Ian Escobar) – Nelson Acevedo (Manuel Llano/Guillermo Pereira), Valentín Burgoa (Luciano Pizarro/Martín Argüello), Martín Ojeda (Gonzalo Abrego/Bruno Leyes Sosa) – Ezequiel Bullaude (Matías Ramírez/Alan Cantero), Tomás Badaloni (Jeison Chalá/Silvio Ulariaga), Sebastián Lomonaco (Cristian Colmán/Matías González)

Trener: Diego Flores

*****************************************************************************

VÉLEZ SARSFIELD

Lucas Hoyos (Carlos Lampe/Matías Borgogno) – Leonardo Jara (Tomás Guidara), Miguel Brizuela (Enzo Martínez), Lautaro Giannetti [C] (Matías De Los Santos), Francisco Ortega (Tomás Cavanagh) – Santiago Caseres (Gerónimo Poblete), Federico Mancuello (Agustín Mulet) – Agustín Bouzat (Ricardo Álvarez), Thiago Almada (Luca Orellano/Nicolás Garayalde), Lucas Janson (Ricardo Centurión/Federico Versaci) – Juan Martín Lucero (Lucas Pratto/Cristian Tarragona)

Trener: Mauricio Pellegrino

*****************************************************************************

LANÚS

Lucas Acosta (Lautaro Morales) – Braian Aguirre (Leonel Di Plácido/Nicolás Morgantini), Guillermo Burdisso (Nicolás Thaller/Pablo Aranda), Diego Braghieri (Matías Pérez/Ousmané N’Dong), Alexander Bernabei (Julián Aude) – Tomás Belmonte (Franco Orozco), Jorge Morel (Facundo Pérez), Matías Esquivel (Alejo Tabares) – Lautaro Acosta [C] (Ángel González/Lucas Besozzi), José Sand (José López/Lucas Varaldo), Pedro De La Vega (Ignacio Malcorra/Juan Krilanovich)

Trener: Luis Zubeldía

*****************************************************************************

BANFIELD

Facundo Cambeses (Facundo Altamirano) – Leonardo Flores (Ramiro Di Luciano), Alexis Maldonado (Emanuel Coronel), Luciano Lollo (Gustavo Canto), Franco Quinteros (Alexis Sosa) – Juan Álvarez (Joel Soñora), Nicolás Domingo [C] (Nicolás Linares/Valentín Barbero), Giuliano Galoppo (Matías González/Gonzalo Miceli) – Mauricio Cuero (Ramiro Enrique/José Tanco), Luciano Pons (Juan Manuel Cruz), Agustín Urzi (Jesús Dátolo)

Trener: Javier Sanguinetti

PSAlejandro Cabrera zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie zagra przez co najmniej pół roku. 

*****************************************************************************

ROSARIO CENTRAL

Jorge Broun (Juan Pablo Romero/Josué Ayala) – Damián Martínez (Fernando Torrent), Nicolás Ferreyra (Facundo Almada), Gastón Ávila (Ricardo Garay), Lautaro Blanco (Gino Infantino) – Diego Zabala (Alan Marinelli/Rafael Sangiovani), Fabián Rinaudo (Leandro Desábato/Martín Rabuñal), Emiliano Vecchio [C] (Emmanuel Ojeda), Luciano Ferreyra (Francesco Lo Celso/Michael Covea) – Lucas Gamba (Milton Caraglio), Marco Ruben (Luca Martínez Dupuy)

Trener: Kily González

*****************************************************************************

NEWELL’S OLD BOYS

Alan Aguerre (Ramiro Macagno) – Franco Escobar (Milton Leyendeker), Cristian Lema (Zahir Mansilla),  Manuel Capasso (José Canale/Tomás Berardozzi), Mariano Bíttolo (Franco Negri) – Jerónimo Cacciabue (Julián Fernández/Fernando Belluschi), Pablo Pérez (Gabriel Compagnucci/Juan Sforza) – Juan Garro (Maximiliano Comba/Luciano Cingolani), Justo Giani (Ramiro Sordo/Brian Aguirre), Maxi Rodríguez [C] (Nicolás Castro/Pablo Sabbag) – Ignacio Scocco (Jonathan Cristaldo/Francisco González)

Trener: Fernando Gamboa

PS. Denis Rodríguez zerwał ścięgno Achillesa w pięcie i aktualnie nie jest dyspozycyjny. 

*****************************************************************************

HURACÁN

Marcos Díaz [C] (Sebastián Meza) – Raúl Lozano (Ismael Quilez), José Moya (Jonathan Galván/César Ibáñez), Lucas Merolla (Walter Pérez/Ezequiel Navarro), Iván Erquiaga (Leandro Grimi) – Claudio Yacob (Fabián Henríquez/Diego Mercado/Pablo Oro), Santiago Hezze (Lucas Vera/Federico Marín/Matías Forlano), Franco Cristaldo (Patricio Toranzo/Cristian Núñez/Agostino Spina) – Jonás Acevedo (Sebastián Rincón/Sebastián Ramírez), Enrique Triverio (Matías Cóccaro/Agustín Curruhinca), Jhonathan Candia (Nicolás Silva/Rodrigo Cabral)

Trener: Frank Kudelka

*****************************************************************************

ATLÉTICO DE TUCUMÁN

Cristian Lucchetti [C] (Tomás Marchiori) – Felipe Campos (Agustín Lagos), Yonathan Cabral (Marcelo Ortiz), Santiago Vergini (Mauro Osores/Kevin Nickler), Gabriel Risso Patrón (Matías Orihuela/Marcos Valor) – Guillermo Acosta (Renzo Tesuri/Lucas Naranjo), Joaquín Pereyra (Franco Mussis/Emanuel Rosales), Cristian Erbes (Abel Bustos/Nicolás Lamendola), Ramiro Carrera (Óscar Benítez) – Augusto Lotti (Ciro Rius/Ramiro Ruiz Rodríguez), Leonardo Heredia (Cristian Menéndez/Kevin Isa Luna)

Trener: Omar De Felippe

*****************************************************************************

TALLERES

Guido Herrera [C] (Joaquín Blásquez) – Nahuel Tenaglia (Julián Malatini), Juan Cruz Komar (Federico Torres), Rafael Pérez (Julián Velázquez), Enzo Díaz (Renzo Paparelli) – Juan Ignacio Méndez (Francis MacAllister/Cristian Ludueña), Diego García (Rodrigo Villagra) – Diego Valoyes (Guilherme Parede/Mateo Mamani), Carlos Auzqui (Mauro Ortiz/José Romero), Héctor Fértoli (Ángelo Martino/Juan Cruz Esquivel) – Michael Santos (Mateo Retegui/Matías Sosa)

Trener: Alexander Medina (Urugwaj)

*****************************************************************************

ARGENTINOS JUNIORS

Federico Lanzillota (Leandro Finochietto) – Jonathan Sandoval (Luciano Gómez), Miguel Torrén [C] (Kevin MacAllister/Maximiliano Centurión), Carlos Quintana (Marco Di Cesare/Pablo Minissale), Elías Gómez (Lucas Villalba) – Jonatan Gómez (Fausto Vera), Franco Moyano (Enzo Kalinski/Matías Romero) – Gabriel Hauche (Javier Cabrera/Lucas Ambrogio), Gabriel Florentín (Nicolás Reniero), Gabriel Carabajal (Diego Sosa) – Gabriel Ávalos (Emanuel Herrera/Mateo Coronel)

Trener: Gabriel Milito

PSLucas Chaves skręcił kostkę i nie zagra do końca tego roku. 

*****************************************************************************

UNIÓN DE SANTA FE

Sebastián Moyano (Federico Bonansea/Joaquín Gómez) – Emanuel Brítez (Federico Vera), Juan Carlos Portillo (Brian Blasi), Franco Calderón (Dylan Gissi), Claudio Corvalán [C] (Kevin Zenon) – Martín Cañete (Mauro Luna Diale), Mauro Pittón (Gastón González/Juan Cruz Nardoni), Enzo Roldán (Imanol Machuca/Gastón Comas), Nicolás Peñailillo (Cristian Insaurralde/Joaquín Castellanos) – Fernando Márquez (Nicolás Cordero/Marco Borgnino), Juan Manuel García (Nicolás Blandi/Daniel Juárez)

Trener: Juan Manuel Azconzábal

*****************************************************************************

COLÓN DE SANTA FE

Leonardo Burián (Ignacio Chicco) – Facundo Garcés (Gian Nardelli), Bruno Bianchi (Paolo Goltz), Gonzalo Piovi (Eric Meza) – Christian Bernardi [C] (Facundo Mura), Federico Lértora (Yeiler Góez), Rodrigo Aliendro (Santiago Pierotti/Tomás Moschión), Nahuel Gallardo (Rafael Delgado) – Alexis Castro (Mauro Formica), Facundo Farías (Wilson Morelo/Lucas Beltrán), Cristian Ferreira (Nicolás Leguizamón)

Trener: Eduardo Domínguez

*****************************************************************************

GIMNASIA LA PLATA

Rodrigo Rey (Nicolás Insfran/Tomás Durso) – Francisco Gerometta (Leonardo Morales), Maximiliano Coronel (Tomás Fernández), Guillermo Fratta (Germán Guiffrey/Bruno Palazzo), Matías Melluso [C] (Lucas Licht) – Harrison Mancilla (Emanuel Cecchini/Ignacio Miramon), Manuel Insaurralde (Nery Leyes/Estanislao Jara), Matías Miranda (Nicolás Colazo/Lautaro Chávez) – Brahian Alemán (Eric Ramírez/Ivo Mammini), Luis „Pulga” Rodríguez (Nicolás Contín/Rodrigo Holgado), Johan Carbonero (Matías Pérez García/Sebastián Cocimano)

Trener: Néstor Gorosito

PSAlexis Domínguez zerwał więzadło krzyżowe w kolanie i nie zagra co najmniej do lutego przyszłego roku. 

*****************************************************************************

PATRONATO DE PARANÁ

Matías Ibáñez [C] (Matías Mansilla/Franco Rivasseau) – Leandro Marín (Lautaro Geminiani), Sergio Ojeda (Hugo Magallanes Silveira/Juan Guasone), Rolando García Guerreño (Oliver Benítez Paz/Jerónimo Almada), Lucas Kruspzky (Facundo Cobos/Bruno Urribarri) – Héctor Canteros (Damián Lemos/Fabio Vázquez), Gabriel Gudiño (Brian Nievas/Martín Garay/Juan Barinaga), Franco Leys (Tiago Banega/Matías Palavecino/Agustín Pastorelli) – Nicolás Delgadillo (Matías Pardo/Nicolás Albarracín), Sebastián Sosa Sánchez (Junior Arias/Nicolás Franco), Lautaro Comas (Neri Bandiera/Faustino Dettler)

Trener: Iván Delfino

*****************************************************************************

ALDOSIVI

José Devecchi (Luciano Pocrnjić/Fabián Assmann) – Emanuel Iñiguez (Joaquín Indacoechea/Rufino Lucero), Emiliano Insúa [C] (Mario López), Fabricio Coloccini (Federico Milo), Emanuel Insúa (Fernando Román) – Gastón Gil Romero (Federico Gino), Gastón Lodico (Francisco Cerro/Pablo Becker), Francisco Grahl (Leandro Maciel/Franco Perinciolo) – Martín Cauteruccio (Lautaro Guzmán/Manuel Panaro Miramon), Federico Andrada (Lautaro Rinaldi/Alejandro Aranda/Uriel Ramírez), Malcom Braida (Javier Iritier/Jonathan Zacaría/Franco Pérez)

Trener: Fernando Gago

PS. Marcos Miers leczy zerwane więzadła krzyżowe w kolanie i nie jest dyspozycyjny przez dłuższy czas. 

*****************************************************************************

ARSENAL DE SARANDÍ

Daniel Sappa (Alejandro Medina/Alejandro Rivero) – Gastón Benavídez (Julián Navas/Gastón Mansilla), Gastón Suso (Ignacio Gariglio), Jonathan Bottinelli (Gonzalo Goñi), Emiliano Papa [C] (Lucas Suárez/Tadeo Rodríguez) – Valentín Larralde (Dardo Miloc/Alejo Antilef/Facundo Kruspzky), Juan Andrada (Emiliano Méndez/Ramiro Luna), Leonel Picco (Jorge Ortiz/Maximiliano Rogoski/Gonzalo Muscia) – Bruno Sepúlveda (Alan Ruiz/Bruno Baez), Lucas Albertengo (Nicolás Mazzola/Nicolás Miracco), Nicolás Castro (Brian Farioli/Matías Belloso)

Trener: Israel Damonte

*****************************************************************************

CENTRAL CÓRDOBA DE SANTIAGO DEL ESTERO

César Rigamonti (Andrés Mehring/César Taborda/Julián Lobelos) – Gonzalo Bettini (Lucas Arzamendia), Óscar Salomón (Dixon Rentería/Franco Sbuttoni), Alejandro Maciel (Federico Andueza), Jonathan Bay (Nahuel Banegas) – Cristian Vega [C] (Lautaro Torres/Pablo Barraza), Jesús Soraire (Juan Cruz González/Axel Pinto), Silvio Martínez (Juan Galeano/Mateo Montenegro) – Carlo Lattanzio (Lucas Melano/Lucas Brochero), Milton Giménez (Sebastián Ribas/Claudio Riaño), Leonardo Sequeira (Matías Mier/Abel Argañaraz)

Trener: Sergio Rondina

PSHernán López Muñoz zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie zagra do końca roku. 

*****************************************************************************

SARMIENTO DE JUNÍN

Manuel Vicentini [C] (Facundo Ferrero/Nicolás Nocetti) – Martín García (Pablo Matías Molina/Yamil Garnier), Marcelo Herrera (Nicolás Bazzana/Federico Rasmussen), Gastón Sauro (Braian Salvareschi/Federico Mancinelli), Lautaro Montoya (Facundo Castet/Laureano Puñet) – Guido Mainero (Yair Arismendi/Federico Paradela), Federico Vismara (Julián Chicco/Fausto Montero/Joaquín Gho), Sergio Quiroga (Federico Bravo/Claudio Pombo) – Gabriel Graciani (Rodrigo Salinas/Luciano Gondou), Jonathan Torres (Patricio Cucchi/Benjamín Borasi), Gabriel Alanís (Gervasio Núñez/Julián Brea)

Trener: Mario Sciacqua

*****************************************************************************

PLATENSE

Luis Ojeda (Jorge De Olivera/Andrés Desábato) – Augusto Schott (Cristian Marcial), Lucas Acevedo (Stefano Callegari), Luciano Recalde (Nahuel Iribarren/Kevin Lomonaco), Facundo Cardozo (Juan Infante) – Facundo Curuchet (Tiago Palacios/Facundo Russo), Iván Gómez (Hernán Lamberti/Roberto Bochi/Patricio Pérez), Mauro Bogado [C] (Julián Marcioni/Jean Carlos Colorado), Franco Baldassara (Nicolás Bertolo/Gastón Gerzel) – Matías Tissera (Florián Monzón/Horacio Tijanovich), Brian Mansilla (Tomás Sandoval/Nadir Zeineddin)

Trener: –

PS. Tomás Lujan doznał kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie i nie zagra do końca roku. 

Comments are closed.