CS: smutny dreszczowiec Central

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy Copa Sudamericana 2021 skończył się kiepsko dla jedynego argentyńskiego uczestnika tego etapu turnieju. Rosario Central w gradzie goli uległ u siebie brazylijskiemu RB Bragantino:

Copa Sudamericana:

Rosario Central vs RB Bragantino 3:4 (1:3)

Gole – 0:1 Bruno Praxedes (16′), 0:2, 1:3 i 3:4 Artur (20′-pen., 43′, 73′), 1:2 i 2:3 Marco Ruben (23′, 55′), 3:3 Milton Caraglio (62′)

Nawałnica goli na Estadio Gigante de Arroyito w Rosario nie była radosna dla Rosario Central. Chociaż zespół „Canallas” odrobił dwubramkową stratę, to ostatecznie przegrał i przed wyjazdowym rewanżem znajduje się w kiepskiej sytuacji.

Spotkanie rozpoczęło się tragicznie dla gospodarzy. Już po 20 minutach zawodów rywal prowadził dwiema bramkami.

W 16 minucie asystujące dośrodkowanie Artura i młody Bruno Praxedes celną główką dał prowadzenie zespołowi, który śmiało można nazwać „latynoskim RB Lipsk”.

Cztery minuty później sam Artur z rzutu karnego podwyższył na 2:0.

Podrażniony Rosario Central szybko odpowiedział golem Marco Rubena. Najpierw strzał Diego Zabali w akcji sam na sam obronił Cleiton, ale miejscowi wznowili atak, a dośrodkowanie Damiána Martíneza skutecznym wślizgiem w polu bramkowym przeciął wiekowy snajper.

Jednakże tuż przed przerwą dla brazylijskiej filii koncernu Red Bull drugi raz trafił Artur, bezpośrednim uderzeniem z okolicy piątego metra przecinając centrę Argentyńczyka Tomása Cuello i znów +2 na rzecz gości.

Od początku drugiej połowy Central rzucił się od odrabiania strat. Ruben śladem Artura skompletował dublet w 55 minucie. Fantastyczną przewrotką zza pola bramkowego dał sygnał do pościgu. Dośrodkował mu Lautaro Blanco.

Zaś miejscowi doprowadzili do remisu 3:3 w 62 minucie, kiedy po kolejnym skutecznym dośrodkowaniu z lewej flanki Blanco głową na terenie pola bramkowego wyrównał wracający do domu Milton Caraglio.

Udało pogoń niestety obróciła się wniwecz, bowiem jedenaście minut później Artur ustrzelił hattricka, przychylając szalę zwycięstwa na rzecz RB Bragantino.

Długiej lagi zza połowy boiska nie zdołał zatrzymać obrońca Central, po czym snajper „Czerwonych Byków” wybiegł sam na sam z goalkeeperem i bezproblemowo wykorzystał dogodną szansę. Trzeciego gola Artur uczcił serią salt.

Mimo wszelkich starań „Kanalie” poległy u siebie na rzecz walczącego teraz o mistrzostwo Brazylii nowobogackiego klubu ze stanu São Paulo i w rewanżu wyjazdowym będą musiały gonić wynik dwumeczu.

Skład Rosario Central: Jorge Broun – Damián Martínez (90′, Fernando Torrent), Facundo Almada, Gastón Ávila, Lautaro Blanco – Diego Zabala, Emmanuel Ojeda, Emiliano Vecchio [C], Luciano Ferreyra (79′, Francesco Lo Celso) – Marco Ruben, Milton Caraglio (79′, Luca Martínez Dupuy)

Sędziował: Diego Haro (Peru)

Rewanż 17 sierpnia

Copa Libertadores:

São Paulo FC vs Palmeiras 1:1 (0:0)

Gole – 1:0 Luan (54′), 1:1 Patrick de Paula (74′)

W derbach São Paulo remis 1:1, który przed rewanżem stawia w lepszej sytuacji broniących tytułu Palmeiras.