Juan Ramírez w Boca

W ostatni dzień argentyńskiego okienka transferowego Boca Juniors dokonała zakupu od swojego odwiecznego rywala. Na La Bombonera został sprowadzony Juan Ramírez z San Lorenzo de Almagro.

Juan Ramírez to 28-letni pomocnik grający przeważnie jako skrzydłowy. „Xeneizes” kupili całość jego karty za 3,3 miliony dolarów.

Jest wychowankiem Argentinos Juniors. Później występował dla Talleres i San Lorenzo de Almagro. Zagranicą występował dla hiszpańskiej Almerii oraz jankeskiego Colorado Rapids.

Dodajmy, iż transfer peruwiańskiego prawego obrońcy Luisa Advínculi jest już przesądzony. Ciemnoskóry piłkarz sprowadzony z beniaminka hiszpańskiej La Liga – Rayo Vallecano musi jeszcze przejść obowiązkową siedmiodniową kwarantannę po przyjeździe do Argentyny.

Za reprezentanta Peru najpopularniejszy klub Kraju Tanga zapłaci 2,5 miliona dolarów.

******

Zaznaczamy, iż wiceprezydent klubu – Juan Román Riquelme wystosował do władz Liga Profesional prośbę, aby Boca po zamknięciu okienka transferowego w dniu 29. lipca o godzinie 20:00 czasu lokalnego miała jeszcze dodatkowe 48 godzin na dokonywanie transferów.

Prawdopodobnie włodarze „Bosteros” chcieli jeszcze sprowadzić do siebie lewego obrońcę Elíasa Gómeza z Argentinos Juniors oraz jakiegoś wysuniętego napastnika (Kolumbijczyka – Rogera Martíneza lub Miguela Borję?)

Prośba ta nie została przyjęta, ale do 31. sierpnia argentyńscy pierwszoligowcy będą mogli jeszcze zwerbować tylu piłkarzy, ile od teraz do końca sierpnia ze swojej drużyny sprzedadzą.

Nadarza się stosowna okazja, gdyż najlepszy piłkarz Boca w poprzednim sezonie – Sebastián Villa zapowiedział chęć odejścia, ponieważ chce grać w Europie. Kolumbijczyk odłączył się od zespołu i zaprzestał treningów z drużyną „Xeneizes”.

W ten sposób kolumbijski skrzydłowy chce wywrzeć presję na zarządzie Boca Juniors, aby ten zgodził się na jego transfer do belgijskiego Club Brugge.

Comments are closed.