IO: Argentyna ratuje nadzieję

Argentyńczycy w drugiej kolejce fazy grupowej turnieju olimpijskiego odbili się od dna. Pokonali 1:0 Egipt, ale sytuacja „Albicelestes” przed ostatnim bojem grupowym przeciwko Hiszpanii jest skomplikowana.

Pojedynek w Sapporo na stadionie Sapporo Dome przeciwko Egipcjanom był bardzo wyrównany. Najpierw dalekosiężny strzał Adolfo Gaicha obił słupek bramki rywala. Jeszcze po chwili dobijał ze skraju szesnastki Pedro De La Vega, acz chybił wysoko nad bramką.

U progu drugiej części Alexis MacAllister spudłował nad poprzeczką z rzutu wolnego. Krótko potem Latynosi jednak dopięli swego.

Argentyna dzięki bramce na początku drugiej połowy rozstrzygnęła bój na swoją korzyść. W 52 minucie obrońca Facundo Medina zdobył jedyną bramkę meczu. Po krótkim rozegraniu kornera centrostrzał De La Vegi ze skrzydła ostukał słupek, a stoper francuskiego Lens pomyślnie dobił zza piątego metra.

Pod koniec zawodów chłopcy Fernando Batisty bronili się przed rywalem, lecz prowadzenie utrzymali.

Egipt vs Argentyna 0:1 (0:0)

Gol – Facundo Medina (52′)

Skład Argentyny: Jeremías Ledesma – Hernán De La Fuente, Nehuén Pérez [C], Facundo Medina, Claudio Bravo – Fausto Vera, Martín Payero (79′, Tomás Belmonte) – Pedro De La Vega, Alexis MacAllister (89′, Thiago Almada), Ezequiel Barco (62′, Agustín Urzi) – Adolfo Gaich (62′, Ezequiel Ponce)

Sędziował: Georgi Kabakov (Bułgaria)

W drugim spotkaniu drugiej kolejki grupy C także 1:0 wygrali Hiszpanie z Australią. Przez to Argentyna spadła na trzecie miejsce w tabeli.

Tabela grupy C po dwóch kolejkach:

1 Spain, Spain Hiszpania 2 1 1 0 1:0 +1 4
2 Australia, Australia Australia 2 1 0 1 2:1 +1 3
3 Argentina, Argentina Argentyna 2 1 0 1 1:2 -1 3
4 Egypt, Egypt Egipt 2 0 1 1 0:1 -1 1

Niestety, bilans bramkowy biało-błękitnej ekipy jest ujemny i nie ma co kalkulować. Jeśli Argentyna nie pokona Hiszpanii w szlagierze na koniec fazy grupowej, wtedy znów odpadnie z IO już po pierwszej rundzie czempionatu.

Potyczka przeciwko Hiszpanii w środę o godzinie 13:00 naszego czasu w Saitamie.