Lord Gago górą na start 2. kolejki

Ruszyła druga kolejka Liga Profesional 2021. W piątek przeprowadzono pierwsze dwa spotkania pod jej szyldem. Oba skończyły się rezultatami 1:0. Podsumowanie ich:

Atlético de Tucumán vs Huracán 1:0 (1:0)

Gol – Ramiro Carrera (21′)

Pierwsza wygrana w sezonie Atlético de Tucumán, który pokonał u siebie mizerny obecnie Huracán.

Najpierw goście stworzyli sobie szansę, ale uderzenie z rzutu wolnego Urugwajczyka Jhonathana Candii wychwycił Cristian Lucchetti.

Tryumf „El Decano” zapewnił Ramiro Carrera. Trafił do siatki głową z piątego metra dzięki dośrodkowaniu, jakie lewą flanką wykonał Gabriel Risso Patrón. To jego drugi gol w tym sezonie. Okazał się on rozstrzygającym losy pojedynku.

Później obie ekipy zaliczyły po chybionym nad poprzeczką uderzeniu głową w trakcie kornerów. Szansę dla Atlético zmarnował też Leonardo Heredia, pudłując obok słupka z centrum pola karnego.

Podczas drugiej połowy Huracán zaliczył dwa nieznacznie przestrzelone uderzenia dalszego zasięgu.

Tucumán utrzymał prowadzenie mimo kończenia w dziesiątkę. Krótko po wejściu na boisko za faule dwie żółte, a więc czerwoną kartkę zarobił młody pomocnik miejscowych Nicolás Lamendola. Z murawy wyleciał w 86 minucie, więc na niedługo przed finiszem zawodów.

To jednak nie przeszkodziło miejscowym w utrzymaniu prowadzenia do finałowego gwizdka arbitra.

Atlético de Tucumán oraz Huracán zgromadzili dotąd po trzy oczka. Ci drudzy nadal są wyżej dzięki lepszej różnicy bramek.

******

Platense vs Aldosivi 0:1 (0:0)

Gol – Lautaro Guzmán (63′)

Starcie outsiderów dla Aldosivi. Chłopcy Fernando Gago wygrali w stołecznej dzielnicy Vicente López.

U progu starcia szansa dla Platense. Augusto Schott zza piątego metra minimalnie chybił głową koło słupka. Później Brian Mansilla pomylił się obok bramki ze skraju pola karnego.

Aldosivi prowadzenie mógł dać Martín Cauteruccio. Strzał głową wiekowego Urugwajczyka z bliskiej odległości jednak sparował Jorge De Olivera.

Początkowo przeważali gospodarze. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Mansilli, po jakim nad poprzeczką głową chybił Nicolás Zalazar. Zaraz po przerwie Schott uderzył mocno z narożnika pola karnego, lecz José Devecchi zdołał sparować futbolówkę nad poprzeczką.

Decydującego gola pięć minut po zameldowaniu się na murawie zdobył Lautaro Guzmán. W 63 minucie zaliczył wejście smoka, skutecznie poprawiając na boku pola karnego odbity przez bramkarza strzał zza 16-tki Francisco Grahla.

Wyrównać dla „Kalmarów” chciał ich nowy pomocnik Iván Gómez. Były gracz Estudiantes La Plata w tym celu huknął z dalszej odległości, acz Devecchi na posterunku.

Mimo wyraźnej przewagi beniaminek poległ. W końcówce podczas rzutu wolnego bliski wyrównania był zmiennik Jorge Pereyra Díaz. W otoczeniu rywali uderzył zza pola bramkowego – Devecchi niemniej bohatersko zahamował jego próbę.

Nowy goalkeeper Aldosivi wypożyczony z San Lorenzo został niekwestionowanym bohaterem tej konfrontacji! „Rekiny” pożarły „Kalmary”!

Aldosivi inkasuje swoje pierwsze trzy punkty w sezonie. Platense dotąd uciułał zaledwie oczko.